Queenie v O2 areně - show Queen Relived
15.9.2019
Kategorie: Hudba

Skupina Queenie připravuje velkolepou show. Diváci budou mít muzikanty na dosah ruky

Fanoušci legendárních Queen se mohou těšit na velkou událost. V polovině května následujícího roku se totiž v pražské O2 areně uskuteční koncertní show Queen Relived, jež připomene slávu skupiny, která přepsala dějiny rockové hudby. Populární hity zahraje česká formace Queenie, která je považována za jeden z nejlepších tribute bandů světa.

Nesmrtelné hity, mohutná světelná a multimediální show Queen Relived bude oslavou a vzpomínkou na britskou hudební ikonu. „Chceme koncertem navodit takovou atmosféru, kterou by návštěvníci zažili na skutečném koncertu s Freddiem Mercurym. Rozhodli jsme se připravit podium, které mohou vidět na koncertech současných největších kapel světa,“ konstatuje za pořadatelskou agenturu Z production Martin Zoubek.

Slavné písně zahraje česká skupina Queenie. Ta vystupuje v autentických aranžích i kostýmech tak jako nikdo jiný z mnoha revivalů. Queenie se dali dohromady před třinácti lety a od té doby mají za sebou více než tisíc koncertů. Čtvrtinu z nich odehráli v zahraničí, včetně několika turné po Skandinávii, Belgii, vystoupení ve Vietnamu, na proslaveném Montreux jazz festivalu, kde hrála skupina Queen v 80. letech, a také na oslavě narozenin britské královny Alžběty II. nebo Dominika Haška.

Celá show, která se 15. května 2020 odehraje v O2 areně, má velké ambice. V budoucnosti by totiž měla vyrazit na evropské a světové turné, kde bude dále šířit odkaz legendy Queen. S bombastickou výpravou a písněmi v původních aranžích i tóninách, což je při Mercuryho fenomenálním vokálním rozsahu téměř neskutečné, je to plán, který musí vyjít.

Frontman Michaela Kluch & Queenie mají vymakaná vystoupení

Frontman Michaela Kluch & Queenie mají vymakaná vystoupení

Že to bude opravdu stát za to, slibuje i frontman formace Queenie Michael Kluch. „Máme špičkovou techniku, světla i velkoplošné obrazovky. Půjde o největší koncert, jaký se kdy v našem žánru „tribute“ uskutečnil. Přizvali jsme show a light designéra Martina Hrušku, který je světová špička a v minulosti pracoval i pro největší hvězdy, včetně zpěvačky Madonny.“

Hruškův ambiciózní návrh scény pro chystanou show Queen Relived počítá nejen s obřím pódiem, ale také s „molem“ v podobě dvou dlouhých šípů vystřelených přes celou délku haly. Diváci na ploše tak budou mít muzikanty doslova na dosah ruky. Světelný design show zajistí nejmodernější technologie a postupy. Chcete být u toho? Zajistěte si vstupenky, které jsou již ke koupi v síti Ticketportal. Jejich cena se pohybuje od 990 do 1 890 korun.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Michala Rusaňuková, Lukáš Navara