Discovery Channel oslaví 50. výročí přistání člověka na Měsíci snímkem Apollo: Ztracené záznamy
12.7.2019
Kategorie: Film

Apollo: Ztracené záznamy. Discovery Channel oslaví 50. výročí přistání člověka na Měsíci

Dvacátého července 1969 svět sledoval obrovský skok pro lidstvo Neila Armstronga, avšak za těmito ikonickými záběry se skrývá nevídaná story.  Dnes, o 50 let později, oslavují Discovery a Science Channel přistání lodi Apollo 11 na Měsíci dvouhodinovou televizní událostí, Apollo: Ztracené záznamy. Přinese celý příběh nejodvážnější mise v dosud nezveřejněných záběrech.

Snímek Apollo: Ztracené záznamy obsahuje záběry z množství různých zdrojů včetně výzkumných center NASA, Národního archívu a zpravodajství té doby. Tento úžasný poklad, kvůli němuž se bylo potřeba probrat tisíci filmovými kotouči, poskytuje nevšední pohled do zákulisí vyčerpávajících příprav, které předcházely vyslání prvních lidí na náš Měsíc.

Archivy odhalí neuvěřitelně početnou armádu inženýrů, vědců a kosmonautů, kteří se podíleli na největším technologickém počinu Ameriky. „Záměrem tohoto památečního speciálu je oslavit a vzdát hold každému, kdo se zasloužil o realizaci této nejneuvěřitelnější mise,” řekl Howard Swartz.

„Snímek obsahující výhradně archivní dobové záběry bude pro diváky poutavým zážitkem, jenž je přenese zpátky do doby naděje i strachu, která nakonec vyústila ve vítězství,“ dodal Senior Vice President of Production and Development Discovery.

Nezmeškejte výjimečný snímek Apollo: Ztracené záznamy

Nezmeškejte výjimečný snímek Apollo: Ztracené záznamy

Americký závod o přistání na Měsíci nebyla jednoduchá mise. Čtyři sta tisíc vědců a inženýrů, jež zasvětili svoje životy uskutečnění tohoto národního snu, čelilo jedné překážce za druhou. Překonávali nesmírně těžkosti, aby postavili tak silnou raketu, která by opustila zemskou přitažlivost s posádkou odvážných kosmonautů riskujících své životy na palubě vesmírné lodi, která měla přistát na konkrétním místě na 250 000 mil vzdáleném Měsíci.

Apollo: Ztracené záznamy vyrobila pro Discovery a Science Channel společnost Arrow Media. Executive Producers společnosti Arrow jsou Tom Brisley a Sam Starbuck. Premiéra proběhne 21. července 2019 ve 22:00 na Discovery Channel.

Text: Redakce PraKultura
Foto: Discovery Channel

Přečtěte si také