Manželé na dovolené v Kodani
8.7.2019
Kategorie: Celebrity

Teplo vyměnili za sever. Takhle se kochali Hejdovi krásnou Kodaní

Manžele Hejdovi neboli moderátory Zorku Hejdovou a Míru Hejdu uchvátila dánská metropole Kodaň. Právě tu si vybrali pro letošní dovolenou, kam vyrazili i s přáteli. A rozhodně ve svém výběru nešlápli vedle. Mrkněte, jak se v tomto krásném městě měli.

Většina Čechů si pro letní dovolenou vybírá destinace, jako je Chorvatsko, Španělsko, Itálie, Bulharsko. Tedy dnes už nic moc originálního. Není tedy divu, že si známý manželský páreček pro svou letní cestu vybral sever. Sympatičtí Hejdovi si užili několik dní v nádherné Kodani a zajeli si i na výlet do nedalekého švédského města Malmö.

V Kodani samozřejmě manželé navštívili malebný přístav Nyhavn, který je typický svými barevnými domky, sochu Malé mořské víly, která smutně vzhlíží k moři, kostelík St Alban’s Church a mnoho dalších zdejších památek a míst, včetně zatím nepříliš známého místečka Superkilen. Nechyběla ani jízda na zdejších koloběžkách a hlavně romantická plavba centrem města. „Projet centrem Kodaně na loďce je vážně pecka!“ pochvaloval si na Instagramu Míra Hejda.

Manželé Hejdovi v Kodani

Vyfotili se u mlýnu v oblasti Kastellet

Zatímco my se v tu dobu pařili i v šatech, oni se museli tepleji obléct. „Když jsem si tenhle výlet představovala, viděla jsem nás v kraťasech, šlapající městem na kole a popíjející prosecco, zatímco nám slunce bude pálit do tváře. No. To jsem si neuvědomila, že je to fakt sever. A tak zatímco Švédové se v 16 stupních při našem výletu do Malmö koupali v moři a opalovali v plavkách, my každé ráno před odchodem z apartmánu řešili, jestli máme dost vrstev, Xkrát jsme zmokli. Kola jsme ani nedali, páč by nám byla ještě větší kosa, jak foukalo. Ale jinak je Kodaň bezesporu krásná!“ napsala blondýnka ze Snídaně s Novou na Instagram.

Manželé Hejdovi s přáteli v Kodani

I s přáteli obdivovali památku St Alban’s Church

Na sociální síti Zorka Hejdová také prozradila, že se skandinávské státy dost odlišují. „Sever je jiný. Člověk k němu musí mít vztah, pochopit ho… a tak nějak mám pocit, že lidi jsou tam opravdu spokojenější, nikam se nehoní, žijou v poklidu! Určitě stojí za návštěvu. Co se týče módy a jejich stylu oblékání, mám pocit, že oproti nim jsou Češi obecně ještě dost trendy!“ prozradila.

Zorka Hejdová a Míra Hejda na dovolené

Nechyběla ani romantika na lodi

Co manžele Hejdovi hodně zaujalo, je tamější bydlení. „Bydlení?! Bože můj. Hygge styl života má něco do sebe, ne že ne. Toť ve zkratce mé dojmy z výletu! Jo a abych nekecala, v tom Švédsku nám svítilo slunce celý den a obědvali jsme v tričku!“ prozradila ještě a nalákala k návštěvě severských zemí.

Hejdovi obdivovali Superkilen

Obdivovali i moderní park Superkilen

Co vy, máte také rádi Skandinávii? My ji můžeme jen a jen doporučit, hlavně tedy právě dánskou metropoli Kodaň. Sice tam opravdu nevládne tak přátelské počasí, ale je tam náramně!

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Instagram

Přečtěte si také