Olga Sommerová
5.7.2019
Kategorie: Film

Olga Sommerová je ve filmových Varech jen na skok. Co všechno musí stihnout?

Známá česká filmová dokumentaristka Olga Sommerová jezdí na Mezinárodní filmový festival každoročně. Letos ale vyjela do Varů jen na skok, a to kvůli uvedení filmu Lehce s životem se prát. Jako správná žena ale nevynechala ani příležitosti se zkrášlit.

I přes svůj krátký pobyt v krásných Karlových Varech si Olga Sommerová stačila odskočit do beauty stánku kosmetické společnosti, která je jedním z hlavních partnerů KVIFF. Při líčení v Dermacol VIP Zone prozradila, že letos na festivalu stihne zhlédnout pouze dva snímky, z nichž jeden je ten její. „Těším se na něj i na reakce diváků. Nemám až takovou trému, protože si za filmem Lehce s životem se prát stojím. A jelikož byl natočen s úžasným Jiřím Suchým, věřím, že i u diváků bude mít úspěch,“ okomentovala.

Sympatická Olga Sommerová byla na karlovarském filmovém festivalu před pěti lety dokonce oceněna Diváckou cenou. Tu získala za film o zpěvačce Martě Kubišové. „Když máte dobrý materiál, všechno to jde samo,“ dodala s úsměvem úspěšná dokumentaristka.

A jaký je ona sama divák? „Jsou filmy, u kterých vím, jak se asi budou vyvíjet, ale ráda mám ty, u kterých tento pocit nemám. Jsem ale takový divák, který si během prvních pěti minut řekne, zda na film dál koukat, nebo ne. Pokud mě nezaujme úvodem, nedokoukám ho. Už se nechci koukat na snímky, které nejsou dobré, na to nemám čas. Chodím jen na ty, které jsou osvědčené nebo které mi byly doporučené mými přáteli,“ nechala se slyšet Sommerová, kterou musí filmová produkce obohatit.

Autor: Redakce
Foto: Archiv

Přečtěte si také