Metronome Festival Prague přilákal 18 tisíc návštěvníků
24.6.2019
Kategorie: Hudba

Metronome Festival: Kraftwerk, 3D vystoupení a 18 tisíc návštěvníků

Na letošní Metronome Prague Festival dorazilo osmnáct tisíc návštěvníků. A odnesli si nevšední zážitek. Festival posílil své místo na mapě evropských metropolitních festivalů a organizátoři splnili stanovený cíl, tedy zorganizovat akci nabitou skvělou hudbou s propracovaným doprovodným programem a kvalitním servisem.

V pátek už v 19 hodin před začátkem koncertu Morcheeby byl areál příjemně zaplněn a lidé si užívali příjemnou atmosféru prvního letního dne. Morcheeba je u českého publika velmi oblíbená, a tak se jí rychle podařilo posluchače roztancovat a rozezpívat největší hity jako Rome Wasn’t Bulit in a Day. Následoval našláplý koncert Pražského výběru, který předvedl parádní show plnou energie a emocí.

Venkovní stage uzavřel koncert největší hvězdy úvodního dne, zpěváka legendárních Oasis, Liama Gallaghera. Ten si pro fanoušky připravil set, který kombinoval jeho sólovou tvorbu s největšími hity legendární kapely. Zazněly skladby jako Rock N’Roll Star, Wonderwall či Champagne Supernova. Nechyběly ani pecky Wall ofGlass nebo Shockwave.

To na co se posluchači nejvíc těšili, přišlo v sobotu. Hlavním bodem celého programu totiž bylo vystoupení bandu Kraftwerk. A byl to výjimečný zážitek. Králové německé elektroniky poprvé předvedli v našich končinách neuvěřitelnou 3D show. Jak řekli sami organizátoři festivalu, asi nejspíš o největší venkovní 3D vystoupení, jaké kdy Česká republika zažila. Nadšené publikum si ho užilo se speciálními brýlemi, které se rozdávaly u vstupu.

3D vystoupení nabídlo výjimečný zážitek

3D vystoupení Kraftwerku nabídlo výjimečný zážitek

Publikum při sobotním večeru potěšili také Primal Scream, kteří se prezentovali našlapanou show, při níž si zpěvák Bobby Gillespie parádně užil své narozeniny. Na Wave Stage Českého rozhlasu poté vyvrcholilo finále hudebně-exportního projektu Czeching radia Wave pro začínající kapely a interprety. Porota rozhodla o tom, že na největším evropském showcaseovém festivalu Eurosonic Noorderslag, jenž vypukne 15. ledna v nizozemském Groningenu, se představí popová naděje Viah.

Druhá část line-upu obsahovala i vystoupení ženských interpretek, jímž vévodila britská kytarová královna s podmanivým hlasem Anna Calvi. Zajímavým a velmi unikátním bodem programu bylo koncert Hlasů svobody, na jehož konci pozdravila z pódia diváky i programová ředitelka festivalu Barbora Šubrtová. Akci zakončil doprovodný program spojený s výstavami a promítání kultovního snímku King Skate.

Hudební skupina Morcheeba na Metronome Festival Prague

Hudební skupina Morcheeba na Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague opět potvrdil svoji pozici mezi nejvýraznějšími festivaly. “Máme radost, že se vše podařilo. Počasí bylo fajn, interpreti odehráli skvělá vystoupení, a hlavně jsme dodrželi slib, kdy jsme zvali na festival s maximálním pohodlím a komfortem,” řekl organizátor festivalu Martin Voňka. „Metronome Festival Prague navštívilo za oba dny přes 18000 diváků. Zásadní v tento moment je poděkovat všem za atmosféru, kterou jste pomohli vytvořit. Akce se moc povedla. Těšíme se na vás na všechny příští rok,“ doplnil jej producent David Gaydečka.

Text: Redakce PraKultura
Foto: Metronome Festival

Mohlo by vás také zajímat