Měl by premiér Andrej Babiš podat demisi a odstoupit?
24.6.2019
Kategorie: Lifestyle & Gastro

ANKETA: Měl by Babiš odstoupit? Zemana posílali do rakve, řekl po Letné

Andrej Babiš nedávno znovu vyhrál demokratické volby, přesto je kritizovaný. Demonstrace na Letné přilákala 250 tisíc lidí. My se vás proto ptáme, měl by podat demisi a odstoupit? Nebo by měl zůstat a vyvrátit některé negativní zprávy směřující na jeho osobu? Vyjádřete svůj názor v přiložené anketě.

Nejdiskutovanější české jméno v poslední době? Bezesporu Andrej Babiš. Pro někoho kontroverzní politik, pro dalšího spása, pro některou skupinu zase kazisvět. Co však je pravda, co je lež? Obě proběhlé demonstrace – především pak protestní akce na Letné – každopádně ukázaly, že spoustě lidem leží v žaludku.

Stále tam ale bylo „pouze“ 250 tisíc občanů, v České republice nás žije přes 10,5 milionu. Pokud by takový počet lidí svrhl politika, který vlastně ve skutečnosti neudělal nic extra špatného, co by bylo něčím věrohodným podloženo a prokázáno, a navíc několikrát v řadě vyhrál demokratické volby, nebylo by to fér.

„Byl to prý pestrý proud lidí, kteří hovořili o nezávislosti justice, u toho mě posílali rovnou do kriminálu, našeho pana prezidenta Miloše Zemana do rakve, a třeba by i znárodňovali soukromé společnosti. Neuvěřitelné. Ale i tohle jsou názory, které můžou v demokracii zaznít, i když normální člověk si o nich tedy může myslet své,“ uvedl Babiš pro ČTK po Letné.

Ano, každý má svůj názor. A proto se vás ptáme, měl by současný český premiér Andrej Babiš podat demisi? Myslíte, že by bylo správné, aby se vzdal své funkce a nadobro se vytratil z naší politické scény, zatímco někteří jeho kolegové ze stejné či jiné politické strany, kteří nemají zrovna čistou minulost, by dál byli placení z našich daní? Vyjádřete se v anketě.

Měl by Andrej Babiš odstoupit z funkce premiéra?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebook

Upozorňujeme, že anketa nebyla vytvořena žádným politickým subjektem. Magazín je nestranný.

Mohlo by vás také zajímat