Fotbalová Slavia Praha uvede seriál Totální sezona
23.6.2019
Kategorie: Film

Totální sezona. Slavia přinese seriál o zákulisí double a cesty Evropskou ligou

Fotbalová Slavia má za sebou výjimečný ročník. Pražané ovládli FORTUNA:LIGU, dokázali obhájit domácí MOL Cup a získali double. Skvěle se prezentovali i v Evropské lize. Nyní se rozhodli potěšit fanoušky speciálním dárkem. Klub bude od léta vysílat seriál Totální sezona, který nabídne pohled do zákulisí hlavního mužstva.

Nejpovedenější sezona v klubové historii? Nejspíš ano. Pražská Slavia potvrdila svůj velký vzestup a zaslouženě získala ligový titul, který navíc okořenila vítězným finále v domácím MOL Cupu proti Ostravě. Vršovičtí si tak po neuvěřitelných 77 letech připsali double. Ten minulý získali naposledy v protektorátu! A jak všichni jistě víte, družině Jindřicha Trpišovského se dařilo i na mezinárodní scéně.

„Sešívaní¨ se prodrali základní skupinou Evropské ligy, když si vyšlápli na Zenit Petrohrad či dánskou Kodaň, a následně vyřadili belgický Genk. Vůbec největší zážitek připravili fandům v osmifinálovém dvojzápase s obhájcem titulu Sevillou. V prosluněném Španělsku si připsali i díky šťastné trefě Alexe Krále remízu 2:2, doma poté vyhráli v infarktovém prodloužení 4:3. Gól v poslední minutě jim přinesl střetnutí s londýnskou Chelsea, načež opět udělali celému českému fotbalu skvělou reklamu.

Slávističtí příznivci si budou uplynulý ročník dlouho připomínat. Klub teď navíc oznámil, že od 1. července uvede seriál Totální sezona, který přinese pohled do zákulisí A-týmu. Na youtubovém kanále Slavia TV poběží celkem osm dílů, vysílány budou každé pondělí večer. Nyní už je k dispozici trailer.

„Minulá sezona se zapsala zlatým písmem do klubové historie, proto jsme velmi rádi, že můžeme našim fanouškům ukázat její průběhu z netradičního pohledu,“ uvedl místopředseda představenstva Slavie Tomáš Syrovátka. Seriál budou moct dokonce sledovat živě v klubovém muzeu na stadionu. „Slávistické muzeum je pro takové akce jako dělané. Fanoušci si prohlédnou největší fotbalové muzeum u nás a navíc se zúčastní unikátního promítaní spojeného s besedou se členem A-týmu. Minulá sezona má v našem muzeum velmi důležité postavení.“

A co všechno v chystaném projektu uvidíte? Úvodní díl nejprve přinese ohlédnutí za podzimní části, seriál se pak postupně přehoupne do druhé, zářivé fáze sezony. A nabídne exkluzivní záběry. „Byli jsme v kabině s kamerou třeba těsně před začátkem, o poločase nebo i po skončení dnes už legendární odvety se Sevillou. Natáčeli jsme při náročném cestování, na golfu nebo třeba u Tomáše Součka doma,“ prozradil tiskový mluvčí českého mistra a jeden z tvůrců dokumentu Michal Býček s tím, že nebudou chybět ani díly o rivalitě v derby pražských „S“.

Zatímco u některých zahraničních celků jsou takovéto mapující dokumenty tradicí, v našich vodách půjde o úplnou premiéru. Bude slávistický seriál úspěšný stejně jako její výsledky?

Text: Jan Rochovanský
Foto: Slavia.cz

Baví vás naše články? Facebooku a Instagramu, ať vám neutečou žádné novinky a soutěže.

Mohlo by vás také zajímat