Michal Sadílek a Alex Král se zapojili do charitativní akce. Podpořte výzvu borců
21.6.2019
Kategorie: Celebrity

Michal Sadílek pomohl Matýskovi a rozjel výzvu borců. Zapojil se Alex Král

Fotbalista Michal Sadílek si skvělými výkony v PSV Eindhoven vybojoval premiérovou pozvánku do národního týmu. Velký talent však nezářil pouze na hřišti, ale také mimo něj. V únoru věnoval svůj dres do dražby a pomohl nemocnému Matýskovi. Nyní navíc rozjel výzvu borců, do níž se zapojil jeho spoluhráč z reprezentace Alex Král.

Má za sebou velice náročnou a úspěšnou sezonu. Záložník Michal Sadílek se probojoval do prvního týmu PSV Eindhoven a připsal si první starty v nejvyšší nizozemské soutěži. Aby toho nebylo málo, ve svých dvaceti letech už má na kontě také start v milionářské Lize mistrů a pozvánku do reprezentačního áčka. Každodenní dřina se vyplatila.

Rodák z Uherského Hradiště, kde začínal s fotbalem, však bojuje i mimo zelené pažity. Snaží se pomáhat druhým, které v životě potkal krutý osud. V únoru se rozhodl věnovat svůj dres do aukce, načež vydražil skvělých 26 tisíc korun na podporu nemocného Matýska. Čtyřletému klučinovi, který bojuje se zákeřnou rakovinou, poté společně s tiskovým mluvčím fotbalového Slovácka Markem Jurákem věnovali dvojnásobek této částky.

„Měl jsem z toho tehdy velkou radost, protože jsme tak alespoň trochu mohli pomoct čtyřletému Matýskovi a jeho rodině v boji se zákeřnou rakovinou… S Matýskem se osobně setkám. Moc se těším, ale zároveň mám obrovský respekt před tímhle bojovníkem,“ sdělil Michal svým fanouškům na Instagramu.

A jak slíbil, tak se také stalo. S malým hrdinou se ještě v průběhu tohoto týdne setkal a dodal mu potřebnou sílu do dalších bojů. Příznivcům také poskytl fotografii ze společného setkání.

Michal Sadílek se potkal s nemocným Matýskem

Michal Sadílek se potkal s nemocným Matýskem

To ale ze strany perspektivního hráče není vše. Protože má opravdu srdce na správném místě, rozhodl se své „poslání“ šířit dál. „Kolem nás se odehrává spousta příběhů a ne všechny jsou šťastné. Člověk si mnohdy uvědomí, jaké má vlastně štěstí. Proto mě napadlo, že by se v podobných aukcích mohlo pokračovat formou výzvy.“

A výzva borců, jak akci pojmenoval, již má prvního účastníka. Michalovým následovníkem se stal jeho spoluhráč z reprezentace a opora mistrovské Slavie Alex Král, jenž před odjezdem na zaslouženou posezonní dovolenou věnoval do aukce sešívaný dres. Vlasatý borec následně vyzval všechny fanoušky, aby se do skvělé dražby, jejíž veškerý výtěžek poputuje na konto Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, zapojili.

Velký respekt a klobouk dolů, kluci!

Text: Jan Rochovanský
Foto: Koláž PraKultura

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu, ať vám neutečou žádné novinky a soutěže.

Mohlo by vás také zajímat