Zuzana Čaputová je v Praze. Přivítal ji Miloš Zeman
20.6.2019
Kategorie: Celebrity

Zuzana Čaputová už je v Praze! Přivítal ji Zeman, večer jde na koncert

Zuzana Čaputová dorazila do hlavního města Prahy. První prezidentka v historii Slovenska vyrazila na svoji první zahraniční návštěvu ve funkci ráno, přímo na Hradě ji přivítal Miloš Zeman. Absolvovala už také uvítací ceremoniál, jehož se zúčastnily desítky vojáků. Její denní program je pořádně nabitý.

Historický první žena a zároveň nejmladší osoba v čele Slovenska se hned pět dní po své inauguraci vydala na premiérovou zahraniční štaci. O tom, že jí bude návštěva České republiky, nebylo pochyb. „Je tradicí jet na první zahraniční návštěvu právě do České republiky. Já na tuto tradici velmi ráda navážu. Je to kontinuita, v níž vidím smysl. Je to nejen o tom, že máme společnou delší historii, ale i o osobních blízkých vztazích mezi obyvateli,“ uvedla Zuzana Čaputová pro ČTK.

Nástupkyně Andereje Kisky dorazila ráno na Pražský hrad, kde sídlí Miloš Zeman. Český prezident ji přivítal hned poté, co vystoupila z luxusního černého vozu. Kromě naší hlavy státu byli přítomni samozřejmě i vojáci. Nechyběly ani davy zvědavců křičících heslo: „Ať žije Slovensko!“ Po ceremoniálu Čaputová zamířila do „útrob“ Hradu, kde ji čeká slavnostní oběd.

Slovenská první dáma Zuzana Čaputová a český prezident Miloš Zeman

Slovenská první dáma Zuzana Čaputová a český prezident Miloš Zeman

Dnešek je pro první slovenskou dámu skutečně nabitý. Třebaže se neuvidí s premiérem Andrejem Babišem, jenž musí na zasedání Evropské rady, má před sebou řadu politických aktivit, jako jsou setkání s předsedy obou komor Parlamentu nebo sraz s krajany. Večer zase půjde na koncert Zuzana není sama doma na Kampu, který se uskuteční na její počest.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebook

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu, ať vám neutečou žádné novinky a soutěže!

Mohlo by vás také zajímat