Celebrity nafotily charitativní kalendář. ojují proti nemoci ALS
12.6.2019
Kategorie: Celebrity

Celebrity bojují proti nemoci ALS. Kalendář nafotily Solaříková či Sedláková

Hvězdy se zahalily do pampelišek, aby pomohly pacientům s vážnou nemocí ALS. Herečka Patricie Solaříková si nasadila krásný květinový věneček, Jana Plodková se procházela po kvetoucí zahradě, herečka Kateřina Sedláková si zamotala květy do vlasů, zpěváci Peter Pecha a Thom Artway si za klobouk zasunuli květinu a Linda Bartošová se kochala kyticí pampelišek na stole. To vše kvůli focení kalendáře, který usnadní život pacientům s touto vážnou nemocí.

Ač je pampeliška veselou květinou, její propojení s pacienty trpící ALS skrývá smutné poselství. „Pampeliška symbolizuje problematiku odcházení dechu našich pacientů – nemoc končí udušením téměř v 99% případů,“ říká ředitelka spolku ALSA Eva Baborová. Stejně jako pampeliška přichází postupně o své chmýří, tak ztrácejí pacienti kontrolu nad svým vlastním tělem.

Zkušenost s touto krutou nemocí má Kateřina Sedláková. “Rozhodla jsem se podpořit ALSA z. s. a stát se tváří kalendáře, protože ALS podlehl před necelými třemi lety můj nevlastni otec a tudíž vím, čím si procházejí nejbližší pacientů a že každá, byť sebemenší pomoc má smysl,“ říká snoubenka Petera Pechy, se kterým bude zanedlouho pořádat také charitativní koncert pro nemocného chlapečka Nicolase.

Kateřina Sedláková ráda podporuje charitativní akce

Kateřina Sedláková ráda podporuje charitativní akce

Plíživá nemoc nenechala chladnou ani herečku Patricii Solaříkovou. „Upřímně je pro mě ALS jedno z nejhorších onemocnění vůbec. Ta absolutní bezmoc, kdy je člověk uvězněn ve vlastním těle, musí být strašná. Proto jsem ráda, že existuje ALSA z. s., která jako jediná v republice pomáhá právě těmto pacientů. Pro mě je spolupráce s nimi naprostou samozřejmostí,“ vysvětluje nová moderátorka televizní stanice Óčko.

Tím ale podpora ze strany známých celebrit nekončí. S organizací ALSA totiž dlouhodobě spolupracuje i Jana Plodková. „Přináší mi to radost. Jednak jsou vidět výsledky veřejné podpory pacientů, jejichž osud je nemocí bohužel dán nemocí a ho nejde změnit, a jednak každé setkání s pacienty a se ženami, které za ALSOU stojí, je obohacující,“ říká s tím, že se jí líbí být součástí celého projektu.

Herečka Patricie Solaříková bude moderovat křest

Herečka Patricie Solaříková bude moderovat křest

První část focení, jíž se opět ujala fotograka Tereza z Davle, mají už někteří za sebou, a i když bude kalendář velkým překvapením, můžeme nahlédnout na exkluzivní fotky ze zákulisí focení. Další série je v plánu již brzy. Křest kalendáře proběhne na Benefičním koncertě 3. 10. 2019 v Pražské křižovatce, moderovat jej bude již zmíněná podporovatelka Patricie Solaříková. O hudební program, jenž na takové akci samozřejmě nesmí chybět, se postarají třeba David Kraus, Ondřej Brzobohatý, Marta Jandová či David Deyl.

Lístky seženete v předprodejní síti Ticketmaster, výtěžek z kalendáře bude věnován na podporu pacientů s ALS. „Peníze z kalendáře budou použity na rekondiční pobyt a také na asistenční služby pro naše pacienty. Našim největším snem je pak zřídit specializované centrum,“ dodává Baborová.

Zdroj: Redakce PraKultura
Foto: ALSA

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu, ať vám neutečou žádné novinky a soutěže!

Mohlo by vás také zajímat