Fifa 20 bude obsahovat režim Volta. Co Fortuna liga?
8.6.2019
Kategorie: Lifestyle & Gastro

FIFA 20 nabídne pouliční fotbal. Jaké je datum vydání a co FORTUNA:LIGA?

Hráči fotbalového simulátoru FIFA se již brzy dočkají další série. Populární hra nabídne v novém ročníku street, tedy pouliční fotbálek, který nahradí mód kolem Alexe Huntera. Novinek však bude mnohem více. Poznat všechny budete moct koncem září, kdy očekávaná pařba vyjde.

Fotbalová série je společně s hokejovým simulátorem jednoznačně tím nejlepším, co nabízí společnost Electronic Arts. FIFA každoročně nabízí řadu novinek. Jinak tomu nebude ani v příštím vydání. Na oficiální tiskové konferenci, jíž se zúčastnili novináři z celého světa, bylo k spatření hned několik vylepšení.

Ve FIFA 20 budou mít hráči k dispozici realističtější grafiku. Fotbalisté, kteří běhají po trávnících, budou disponovat přirozenějšími pohyby i důvěryhodnější prací s míčem. Vůbec tou největší peckou, jíž si partička z EA připravila, pak bude zcela nový režim VOLTA, tedy pouliční fotbálek. Street v populární pařbě nahradí oblíbený příběhový režim The Journey. Ten se odehrával kolem smyšleného plejera Alexe Huntera.

Nový mód už podle traileru vypadá velice lákavě. Pokud si hru zakoupíte, budete si moct vyzkoušet pouliční fotbálek hned v několika variantách, poskládat mužstva ze tří, čtyř nebo pěti hráčů a vydat se do měst. Vše se má odehrát v rámci příběhu, přičemž nebude chybět ani možnost zahrát si on-line proti kamarádům.

A další novinky? Změnit by se měl především systém zahrávání přímých kopů a penalt, stejně jako tomu bylo v předešlých ročnících. Renovovaný by měl být také systém střílení. Co by naopak mělo úplně zmizet, je porce náhodných a mnohdy až těžko uvěřitelných gólů či nemyslitelných brankářských zákroků.

Vylepšená by měla být konečně i kariéra, na níž se v posledních letech celkem kašlalo. Jakou proměnou projde oblíbený režim Ultimate Team, se zatím lze jen domnívat.

Česká liga? Je to otevřené

Snad největší a nejčastější otázka, která koluje v hlavách tuzemských gamerů. Naše soutěž se ve hře FIFA objevila naposledy v roce 2011. Fotbalová asociace České republiky se v následujícím roce nedohodla na podmínkách s EA, začala si poptávat nesmyslně velké finanční prostředky, a čeští hráči začali v jisté míře trpět.

Poslední dobou se však začaly hýbat věci k lepšímu. V dosud posledním vydání se už objevily tři české týmy – pražská Slavia, Sparta a Viktoria Plzeň. A vypadá to, že všechny zmíněné kluby by se měly ve hře potkat i tentokrát. Zda přibude ostatních třináct celků, je nejisté. V hlasování, jaká liga se má ve FIFA 20 objevit, přeskočily FORTUNA:LIGU i nižší zahraniční soutěže.

FIFA 20 spatří světlo světa 27. září 2019. K dispozici bude pro na PC, PS4, Xbox One a Switch.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Koláž PraKultura/EA Sports

Mohlo by vás také zajímat

Štítky:, , ,