Colin Thackery vyhrál v 89 letech Británie má talent
3.6.2019
Kategorie: Hudba

To je borec! Válečný veterán vyhrál v 89 letech show Británie má talent

Zázraky existují. Ten, co se udál v Británii, ale nemá obdoby. Nejslavnější talentovou soutěž, která každým rokem běží v několika desítkách zemích světa, tam ovládl vůbec nejstarší účastník. Nejvíce hlasů ve finálovém kole získal od diváků Colin Thackery, jenž má neuvěřitelných 89 let. Jeho opera stála za to.

Pamatujete na rok 2009, kdy prestižní soutěž Británie má talent ovládla podceňovaná žena Susan Boyle? Když skotská zpěvačka poprvé přišla na pódium, prakticky nikdo jí nevěřil. Ona ale celému světu ukázala, že na vzhledu ani věku nezáleží, vystřihla parádní vystoupení a nakonec celou sérii ovládla. Nyní, po deseti letech, se zrodilo další překvapení.

Tentokrát tuto show ovládl Colin Thackery. 89letý důchodce převálcoval tisícovky mladších konkurentů a skvělou operou chytl za srdce prakticky všechny diváky, kteří si jej „vyhlasovali“ až do samotného finále. A není divu. Sledující i porotce totiž kromě jeho úctyhodných vystoupeních, které po dobu celé soutěže předváděl, dojal také jeho příběh. Roztomilý dědeček totiž během svého života bojoval za svoji zemi!

Thackery je válečným veteránem. V 50. letech přežil korejskou válku, jež si vyžádala miliony lidských životů, zažil také mise v Hong Kongu. Zkrátka pašák. Když k tomu všemu připočteme, že se rozhodl do soutěže přihlásit kvůli zesnulé manželce, jež milovala operu, je jasné, že to musel dotáhnout daleko.

Pro finálový večer si nejstarší vítěz v historii Talentu zvolil song Wind Beneath My Wings od americké zpěvačky Bette Midler. Ten ostatně zpíval už při „konkurzu“. Závěrečné vystoupení ale mělo mnohem větší náboj, o což se zasloužil i sbor složený z důchodců. No, podívejte se sami.

Historický triumf ale nejspíš není tím posledním, co Trackery v životě dokázal. Jak po vyhlášení uvedl, rád by si osobně zazpíval před britskou královnou. „25 let jsem sloužil své královně. Myslím, že bych pro ni mohl zpívat. Pokud bych tu šanci dostal, umřel bych šťastný,“ dojal všechny diváky.

Pomyslné stříbro si odnesl kouzelník Marc Spelmann, jenž se britského talentu zúčastnil už loni. Zajímavé je, že po dobu celé soutěže vystupoval s maskou, svoji tvář odhalil až na konci závěrečného představení.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Británie má talent

Nezapomeňte nás sledovat na Facebooku a Instagramu, kde najdete i soutěže.

Mohlo by vás také zajímat