Mikolas Josef
24.5.2019
Kategorie: Hudba

Mikolas Josef nahrál letní hit Acapella. Dal do něj přes 250 000 dolarů

Nejstreamovanější český hudebník v zahraničí Mikolas Josef vydal klip ke svému letnímu hitu Acapella. Ten je nejnákladnější v jeho dosavadní kariéře. A není se čemu divit, jen nahrávání songu probíhalo v Torontu, Londýně, Barceloně, Praze a dokonce i v Los Angeles. 

Singl Acapella vznikal čtyři roky a první nápady byly nahrané ještě předtím, než vyšla píseň Lie To Me, se kterou se Mikolas Josef umístil na Eurovizi na šestém místě a dosáhl tak historicky nejlepšího výsledku pro Česko. Jedním ze skladatelů novinkového songu byl například Jenson Vaughan, který pracoval s Madonnou, Britney Spears nebo Post Malone, na jeho produkci se podílel i držitel Grammy Brian Yaskulka.

V songu uslyšíte hlasy ještě dvou dalších zpěváků, a to amerického zpěváka Frenkie J a panamsko-kanadského umělce Fita Blanka. „Jsem obrovským fanouškem latino kultury. Hrozně rád jezdím hrát pro jižanské národy, lidi tam mají v sobě těžko popsatelnou energii, která byla inspirací právě pro píseň Acapella,“ okomentoval sympatický Mikolas, jenž v Acapelle zpívá také španělsky.

Přesně takovou hudbu si vždy přál dělat. „Jsem rád, že mám tu možnost pracovat a inspirovat se v zahraničí. I díky tomu můžu všechny vydělané peníze investovat tak, jak bych měl, a to do svých fanoušků. Vždycky to tak dělám, vezmu vše, co mám, a dám to do projektu, který jim právě připravuji. Náklady byly opravdu obrovské, protože už během úvodních připrav ve studiu v Kanadě Acapella nadchla spoustu velkých lidi z branže, ti ji pustili jiným slavným lidem, kteří pak za mnou přiletěli do Ameriky, a třeba Frankie J, který má v kapse nominaci na Grammy, přivezl další nápady. A zaplať pánbůh, že tyhle možnosti nám svět nabízí a můžeme konečně i my na tuhle hudební úroveň dosáhnout,“ uvedl.

Právě tato Mikolasova hudební novinka je nejnákladnější v jeho dosavadní kariéře. „Nikdy nebyla produkce nákladnější, časově náročnější a nikdy jsme nepřipravovali song s takovou péčí jako tento. Náklady na výrobu tohoto songu s klipem se pohybují přes 250 000 dolarů, což je největší investice do písně za celou moji kariéru. Bezmezně jí ale věřím a už jenom to, že mohla přijít na svět v takové parádě, beru jako splněný sen,“ prozradil.

V klipu, který si mladý interpret opět sám zrežíroval, hraje slovenská moderátorka a modelka Mária Zelinová. „Mária je naprostá profesionálka a dělat s ní byla obrovská radost. Přestože jí při natáčení trápily zdravotní komplikace, rozhodla se pracovat dál a věřím, že byla mnohým z celého teamu včetně mě velkou motivací,“ dodal úspěšný zpěvák, jenž nedávno potěšil fanoušky svou první koncertní show My name is Mikolas Josef.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Mikolas Josef Team

Mohlo by vás také zajímat