Arakain a Lucie Bílá
20.5.2019
Kategorie: Hudba

Metalová partička Arakain vydává novou desku JEKYLL & HYDE. Zpívá na ní i Bílá

Metalová stálice Arakain přichází po třech letech s novým, již 19. řadovým albem. To nese název JEKYLL & HYDE a fanoušci se na něj mohou těšit již v průběhu příštího týdne. Kapela tak zahájí festivalovou sezónu skutečně v plné parádě, s novou deskou a dojde i na malou ochutnávku v live provedení.

Nové CD v podobě digipacku nese název JEKYLL & HYDE podle jedné z písní desky. Těch na ní nalezneme celkem dvanáct s celkovou stopáží padesát minut. „Vybírali jsme z dvacítky připravených songů. A jsme rádi, že se nám podařilo vrátit na řadovou desku Arakainu i Lucii Bílou, která se tak po delší době představí v jedné skladbě jako člen souboru,“ říká Jiří Urban, kytarista a zakládající člen kapely Arakain.

Urban také prozradil, že deska je hezky pestrá, protože se na ní podílela čtveřice autorů. Svým dílem přispěl třeba Protheus ze spřáteleného bandu Dymytry. „To slibuje různé pojetí pro tvář Arakainu. Řekl bych, že je i trochu rychlejší a tvrdší, s důrazem na typické kytarové riffy, které občas dají vzpomenout i na thrashové začátky, i když do starých vod se jistě nevracíme. Album dle mého názoru drží pevně pohromadě, má moderní zvuk a nedává moc času na oddech. A o to nám šlo,“ dodal hudebník.

Kapela se v těchto dnech již prezentuje promo singlem s názvem Dnes ještě ne, který se objevil i na serveru YouTube. Novou desku najdete v e-shopu Arakainu, na festivalových vystoupeních kapely a u všech dobrých prodejců. Album bude také uvedeno pro předplatitele na platformách Spotify a iTunes od 1. června.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Facebook

Přečtěte si také