Barbora Mottlová
6.4.2019
Kategorie: Rozhovory

Barbora Mottlová: Balení na sociálních sítích? Není to ani trochu chlapské

Dvaatřicetiletá Barbora Mottlová bezesporu patří mezi naše nejkrásnější herečky, které by zfleku mohly dělat modelku. Jak se tato blondýnka stará o svoji skvělou postavu, jaký typ mužů by ji rozhodně nedostal a co jí momentálně dělá největší radost? To a mnohem více nám prozradila v našem rozhovoru.

Báro, máme teprve duben a vy jste za tu dobu stihla několik dovolených. Jak to děláte? A kde všude jste byla?
Cestování miluju už od malička. Preferuju teplo a když si v zimních měsících můžu prohřát kosti, neváhám. Taky moc ráda poznávám jiné kultury, zběžně památky, lidi a hlavně jídlo. A taky nesmí chybět nějaký ten suvenýr. Né, že bych stála o nějaké magnetky nebo hrnky, ale ráda si vždycky dovezu něco pěkného na sebe. Když to pak nosím tady, mám pěknou vzpomínku. Letos jsem byla na Bali, v Panamě a v Aténách. Na jaře se chystám do nádherného Toskánska.

Cestování je tedy vaší velkou vášní. Kde jste byla nejdále a kde se vám líbilo nejvíce? A máte nějaký cestovatelský sen?
Kvůli cestování a poznávání jsem vlastně dala výpověď v divadle ze stálého angažmá, abych si uvolnila ruce a byla svým pánem. Jsem ten typ člověka, který si umí ve všem najít něco dobrého, takže se mi vlastně líbí všude. Pravda, někde víc, někde míň. Co ale nejvíce v některých zemích oceňuji, je přátelská a vstřícná povaha. Mají tak málo a přesto se pořád usmívají a nestěžují si. Nejdále jsem byla asi v Thajsku a na Bali. Ráda bych se podívala do daleké Austrálie k protinožcům, ale to je teď ve hvězdách, protože jsem si pořídila štěňátko a o to teď s velkou láskou pečuji. Cestování se teď omezí na jižní Evropu a cesty autem. Ale o to to bude větší sranda.

Nejspíš budete typ na odpočinkové dovolené u moře, že? Takový sever vás neláká?
Zimu špatně snáším. Na zasněžené hory se raději koukám z okna s hrnkem kakaa a vyhřívám se při tom u krbu. Odpočinkovým dovoleným ale neholduji. Ráda cestuji v cizích zemích, kde poznávám zákoutí a neturistická místa. Největší kouzlo mají malé nekomerční vesničky, kde se zastavil čas. Žádný stres ani ruch, vládne v nich pohoda a mír.

Sexy Bára miluje cestování

Sexy Bára miluje cestování

Vaši followeři se mohou na Instagramu kochat fotkami v plavkách… To vám asi musí psát hodně obdivovatelů, že? A mají takoví  „insta muži“ u vás šanci?
(smích) Rozhodně ne! Mám ráda chlapy s velkým Ch. Takový vypisování a balení na sociálních sítích není chlapské ani trochu. Nesnáším frajírky, kteří se ohání kde čím, ale ženě se podívat zpříma do očí, to ne. Chlap si musí dát záležet a umět se ženou zacházet. Gentlemanství, zdvořilost, kytička… to se dnes považuje za přežitek, ale já si myslím, že v tom je naopak největší moc. Každá ženská chce být od malička princeznou a později královnou.  

Dámy by jistě zase zajímalo, jak přijít k tak štíhlé postavě. Na jaké cvičení a jak často chodíte?
Popravdě já zas tak šíhlá nejsem (smích). Žádný photoshop ani makeupový aplikace nepoužívám, ale prostě vím, jak si stoupnout, jak se nastavit, abych vypadala hubenější a podobně se dají například prodloužit i nohy. Jsou to prostě fintičky! Ale cvičení se věnuju často a ráda. Zamilovala jsem si Bikram jógu, kde se devadesát minut potím ve 42 °C, a cvičím jógu. Krásně se vyčistí tělo i mysl, a když správně jím, hubnu jedna báseň. Pak moc ráda chodím na kardio do posilovny John Reed, kde jsem tak pečená vařená. 

Dívala jsem se, že máte speciální jídelníček. Máte při jeho sestavení nějakou poradkyni? A co byste z této oblasti doporučila ženám vy?
Selský rozum! Nevymýšlet koniny, chytat se všech možnejch reklam a trendů. Je vážně takovejch blbostí jako hladovění, nesnídat, jíst jen jednu věc… Proboha! Když se trochu zamyslíme nad tím, co je v dnešní době za možnosti, není co řešit. Pravidelně jíst zdravé věci, nezdravé jen čas od času a malé porcičky, pít dost čisté vody a vyhýbat se cukrům a tukům. Je to tak jednoduché! Každý přeci přirozeně cítíme, co je pro naše tělo příznivé a co ne. K tomu si najít ještě jakýkoliv sport, co nás bude bavit, zapotíme se a je vyhráno!

Nechybí vám někdy dobroty v podobě čokoládiček, burgerů atp.? Nebo se také stane, že občas zhřešíte?
Nechybí! Páč si ráda zahřeším jako každý jiný. Burgery miluju, ale už jen bezmasé. Jsem totiž vegetarián. Bez čokolád a sušenek neumím žít. Ale i tady dávám raději přednost kvalitním proteinovým výrobkům.

Herečka Barbora Mottlová

Herečka má záviděníhodnou postavu

Je těžké si udržet takovou postavu? A nepřemýšlela jste o tom, že byste se spíš živila jako modelka než herečka?
Jsem herečka, protože životnost modelky je dost krátkodobá, a to věčné hubené menu na stole i v životě není už nic pro mě. Než mě přijali na hereckou školu, vydělávala jsem si slušně jako modelka v Miláně. Herectví mě ale daleko víc naplňuje a těší.

Doma jednoho modela máte, psího… Představte nám svého nového kamaráda.
Je to šavlozubí tygr Chico, ale ve světě je tahle rasa známější spíš jako pomeranian. Je to takový živý zlobidlo a dělá mi velikou radost. Neměnila bych za nic na světě.

A proč zrovna pomeranian?
S touhle rasou jsem se poslední dobou potýkala dost často. Mají je moje kamarádky a známí. Povahově jsou naprosto prďácký, společenský, kamarádský, hravý a nezaleknou se ani výšlapu po horách. Žádný taškový nebo gaučový pes. To je přesně pro mě. Rádi cestují a objevují, prostě značka ideál. Už od malička jsme pejsky měli a tak dobře vím, co to obnáší. A jaký věrní kamarádi to jsou. Nedokážu si život bez psa představit.

No tak to bude skvělý parťák na cesty…
Určitě. Chico už má pas i cestovní vybavení. Chuť cestovat taky, takže nám nic nebrání. Teď má ale přednost základní výcvik a čistotnost. Když na to přijde, můžu si ho sebou vzít i na palubu letadla, ale to je ještě čas…

Barbora Mottlová se snovým novým kamarádem Chicem

Bára se snovým novým kamarádem Chicem

Když přejdeme k práci. Diváci vás znají ze seriálů i reklam. V čem se liší natáčení těchto žánrů?
Reklama má jen pár vteřin, každý záběr se točí milionkrát, dokud to není perfektní. Všechno musí precizně sedět. Kdežto seriál je uvolněnější. Dovolí vám improvizovat a vymýšlet. Seriál taky musí odsýpat, natočí se daleko víc materiálu za kratší čas.

Teď nejčastěji točíte právě ty reklamy, že?
Nejvíce se věnuju divadlu. Což samozřejmě není tak vidět jako reklama v televizi. Do léta budu zkoušet dvě nové komedie, a už se nemůžu dočkat Letní scény Harfa, kde budeme s Chicem víc jak doma. V současné chvíli mám na repertoáru pět divadelních her a na podzim dvě zmiňované a ještě jednu veselou komedii vzkřísíme z mrtvých. Bude toho víc než dost.

A na jaká konkrétní představení byste naše čtenáře pozvala?
V létě se přijďte podívat na skvělé komedie Příště ho zabiju sám, Natěrač nebo na úplnou novinku A do Pyžam! Najdete mě ale i ve Strašnickém divadle, kde hrajeme střeštěnou sexy komedii Tři letušky v Paříži nebo Stará láska nerezaví. Jezdíme také dost často na zájezdy, takže se dostaneme všude možně po České republice.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Instagram

Mohlo by vás také zajímat