Mikolas Josef má za sebou debut ve Foru Karlín
4.4.2019
Kategorie: Hudba

Mikolas Josef roztančil Forum Karlín. Dorazili fanoušci z ciziny i řada celebrit

Má za sebou koncertní debut a pojal ho opravdu ve velkém stylu. Český zpěvák Mikolas Josef, který se díky svým tanečním skladbám proslavil i daleko za našimi hranicemi, dokázal vyprodat Forum Karlín. Předvedl show plnou světelných efektů a tanečních prvků, která je na české scéně zcela výjimečná.

Devět let. Tak dlouho čekal Mikolas Josef na to, až poprvé vystoupí se svým repertoárem před davy fanoušků. Jeho progres byl v poslední době tak velký, že si mohl dovolit uspořádat premiérovou show v pražském Foru Karlín, který bývá oblíbenou destinací řadou kapel. A na rozdíl od některých kolegů z branže jej dokázal vyprodat.

Co se týče příprav, úspěšný mladík rozhodně nic nepodcenil. Už při příjezdu k místu konání bylo zřejmé, že středeční noc bude zářivá. Před vstupem do moderního komplexu byl rozprostřen dlouhý červený koberec, na němž se producírovaly známé osobnosti. Až si člověk myslel, že přišel na nějakou společenskou událost. Skvěle byli zorganizovaní také pracovníci uvnitř, kteří zamezili zbytečným frontám.

Jeho debut přímo ve Foru sledovaly přes čtyři tisíce příznivců. Někteří dorazili z pořádné dálky, k vidění byly vlajky Portugalska či Ukrajiny. Všichni se nakonec dočkali naprosto výjimečné show. Jak 23letý zpěvák dopředu avizoval, společně s ním se na pódiu představili vokalisté z daleké Afriky či řada skvělých tanečníků a tanečnic. To celé přineslo přítomným naprosto speciální zážitek. O něco podobného se totiž na naší scéně ještě nikdo nepokusil.

Mikolas si na koncert pozval africké vokalisty

Mikolas si na koncert pozval africké vokalisty

Mikolas spolupracoval s vokalisty po dobu celého koncertu, jenž trval přibližně hodinu a půl. Střihl si s nimi dva zahraniční covery i své originální songy. Nadšení posluchači se dočkali nejpopulárnějších hitů, jako jsou Lie To My či Me Gusta, i nejnovějších pecek, které zde slyšeli úplně poprvé. Nyní zároveň můžou hlasovat, jakou z nich chtějí slyšet na hudebních platformách jako první.

Talentovaný showman, který se během večera několikrát převlékl, zvládl pěvecký výkon na jedničku. Několikrát také usedl za piano a chopil se kytary, což publikum náležitě ocenilo. A abychom nezapomněli, v úvodu koncertu se dokonce ukázal u bubnů.

Mikolas Josef roztančil Forum Karlín

Mikolas Josef roztančil Forum Karlín

Co se naopak příliš nepovedlo, to bylo ozvučení. V horních patrech, kde se sešli majitelé VIP vstupenek, novináři či známé celebrity, mezi nimiž byli třeba moderátor Leoš Mareš se svojí manželkou Monikou, zpěvačka Ewa Farna či modelka Simona Krainová, nebylo častokrát vůbec slyšet, co šikovný multiinstrumentalista říká. Nejednou se totiž mezi jednotlivými písničkami rozhodl vyjádřit stoupencům svůj vděk. To však byla na celém večeru jediná větší kaňka.

Mikolasovi jeho debut vyšel. Bude na něj vzpomínat celý život, stejně jako ti, kteří si stihli ulovit vstupenku. Podobná akce, o níž by se postaral český interpret, nejspíš nebude v Praze zase dlouho k vidění. Nově stanovená laťka je hodně vysoko.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Archiv

Mohlo by vás také zajímat