Marek Lambora
19.3.2019
Kategorie: Divadlo

Bude z něj muzikálová hvězda? Marek Lambora zkouší Šakalí léta

Jméno Marka Lambory je často nejen v hledáčku režisérů seriálových, ale také těch divadelních. A zatímco dodnes jste ho mohli vidět hlavně v činohře, teď zkouší muzikál, a ne ledajaký. Už za pár dní ho totiž čeká premiéra v muzikálovém hitu Šakalí léta.

Na to, že mu je teprve třiadvacet let, toho má Marek Lambora už dost za sebou. Kromě rolích ve známých seriálech, jako je Ohnivé kuře či momentálně kriminálka Černé vdovy, účinkuje také na prestižní scéně Divadla na Vinohradech. Není tak vůbec divu, že byl osloven další scénou, Divadlem Na Fidlovačce, kde mu nabídli jednu z hlavních rolí v muzikálu Šakalí léta.

Ale ani v muzikálovém světě není Marek úplným nováčkem. „Můj první muzikál byl Alenka v kraji zázraků v Divadle Hybernia, kde jsem hrál Kloboučníka,“ prozradil plavovlasý sympaťák s tím, že to je ale pro něj pořád nová disciplína. „Spojení herectví, zpěvu a tance mě baví, ale sám bych se jako zpěvák rozhodně nenazval. Jsem spíše zpívající herec. Rád si odskočím zazpívat a zatancovat do muzikálu, ale momentálně u mě „vede“ činohra,“ dodal s úsměvem.

Známou filmovou verzi „Šakalek“ už samozřejmě viděl několikrát. „Hodně mě ale překvapilo, když jsem se na ně opět podíval, kolik toho moje menší já nepochopilo. A co všechno v sobě film Šakalí léta má!“ okomentoval. Chcete se také překvapit? Od konce 23. března, kdy je v Divadle Na Fidlovačce naplánována premiéra Šakalích let, můžete.

Kromě Marka Lambory, který se v roli Bejbyho alternuje s Lukášem Adamem, v novinkovém představení uvidíte Daniela Krejčíka, Štěpánku Fingerhutovou, Anetu Krejčíkovou či Vandu Chaloupkovou.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Instagram

Mohlo by vás také zajímat