Markéta Poulíčková v muzikálu Iago
23.2.2019
Kategorie: Divadlo

Jako arabskou star už Markétu Poulíčkovou brzy neuvidíte. Muzikál Iago na jaře končí

Třicetiletou blondýnku Markétu Poulíčkovou proslavila před několika lety hudební soutěž Hlas ČeskoSlovenska (dnes The Voice), kde zaujala všechny porotce. Od té doby je nejen známou sólovou zpěvačkou, ale také muzikálovou umělkyní. Zrovna v muzikálu Iago, kde hraje arabskou zpěvačku, ji ale můžete vidět už jen párkrát.

Zpěvačka Markéta Poulíčková je muzikálovému publiku moc dobře známá. Když už někde účinkuje, vždy v nějaké větší, zajímavé roli. Nyní je to především muzikál Iago, kam se na ni můžete přijít podívat. Ale příležitostí už je jen pár, tento divadelní počin z pera Janka Ledeckého bude mít totiž brzy derniéru, aby uvolnilo termíny novinkám, jako je Galileo či Doktor Ox.

Zatímco poslední Markétino představení je naplánováno na 12. dubna, samotný muzikál se divákům představí naposledy o měsíc později, konkrétně 11. května, kde se přítomného publiku ukloní zpěvaččina neméně skvělá alternace Monika Sommerová. Obě dámy zde ale neztvárňují jen postavu arabské zpěvačky. Protože nejsou žádné troškařky, dostaly za úkol převtělit se i do generálky Chiefky.

Markéta s Jankem Ledeckým

Markéta s Jankem Ledeckým

A je celkem škoda, že už Iago nebude na programu Divadla Hybernia. Patří totiž mezi jedny z nejlepších muzikálů, co se momentálně uvádějí v Praze. Zároveň je to jedno z mála představení, kterému sluší moderní pojetí. Takže pokud jste ho ještě neviděli, můžeme za redakci jen doporučit. Z obsazení se vyplatí si pohlídat i Tomáše Novotného jako Othella, jeho výkon je skutečně excelentní.

A pokud jste zloducha Iaga už viděli a chtěli byste v Hybernii zhlédnout něco novějšího, co si takhle v našem magazínu zasoutěžit o vstupenky na Doktora Oxe?

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: muzikál Iago, Divadlo Hybernia

Mohlo by vás také zajímat