Milan Peroutka v muzikálu Tři oříšky pro Popelku
27.1.2019
Kategorie: Divadlo

Milan Peroutka k muzikálu Tři oříšky: Pracovali jsme, abychom spláceli dluhy producenta

Pracovat v umění není žádný med. Své o tom ví mnozí herci, momentálně hlavně účinkující muzikálu Tři oříšky pro Popelku. Producenti jej totiž ze dne na den ukončili. Důvod? Nejsou finance, a to ani na výplaty hereckých představitelů. K této situaci se vyjádřil i Milan Peroutka.

Že byl muzikál Tři oříšky pro Popelku pro herce opravdu srdcovka, bylo znát nejen z jejich výkonů, ale také z instagramových profilů. Mnozí tam velmi často postovali fotky nebo i kratičké ukázky z představení. Mezi nimi byli mimo jiné Sabina Rojková, Dana Morávková, Kateřina Sedláková, Kamila Nývltová nebo právě Milan Peroutka, který hrál prince.

Třebaže měl muzikál premiéru teprve v říjnu 2018, už v prosinci ho diváci viděli naposledy. Producenti už na něj nemají peníze. „Cejtím taky potřebu vyjádřit se k tomu, co se s muzikálem stalo. Už od začátku jsme věděli, že má producent šílenou reputaci. Dělal jsem s ním svůj první muzikál Ať žijí duchové. Důvodů, abych šel do Popelky, bylo několik. Těšil jsem se na prince, na pohádku, na pana režiséra Renče, na kolegy, na zážitek, na zkušenost, na diváky!“ vysvětlil Milan Peroutka na Instagramu důvody, proč do představení šel, byť z producentů neměl nejlepší pocit.

Milan Peroutka jako princ

Milan Peroutka jako princ

Byť je mladý umělec za zkušenosti, které mu pohádkový muzikál dal, rád, ze situace nadšený rozhodně není. „Nedalo mi to šesticifernou sumu, kterou mi produkce od listopadu dluží. Všichni jsme odváděli práci, jak nejlépe jsme uměli, abychom spláceli dluhy pana producenta. Nech si to s ním vyřídí karma a právníci. Přesto nelituju a je mi líto vás, kdo už jste měli lístky na další představení, a taky kolegů, kteří byli finančně odkázáni pouze na tento projekt a jsou totálně bezbranní.“

Jak je vidno, hrát v muzikálu není žádná pohádka. Herci zkoušejí dlouhou dobu zadarmo, a pak z představení nemají ani korunu, když se mu nedaří. Podobně před pár lety skončila krásná muzikálová inscenace Romeo a Julie, které je hodně velká škoda.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Instagram, Facebook

Mohlo by vás také zajímat