Slovenský raper Kali bude v porotě soutěže The Voice
4.1.2019
Kategorie: Hudba

The Voice: 7 důvodů, proč bude Kali nejlepším porotcem

Už na konci února se rozběhne na obrazovkách TV Nova další pěvecká soutěž, a sice The Voice Česko Slovensko. My jsme vám jako první přinesli jména všech čtyř porotců, kteří usednou do horkých červených křesel. Jedním z nich bude slovenský raper Kali. Těšíte se na něj?

Jak už jsme informovali v prvním článku o blížící se soutěži The Voice Česko Slovensko, Kaliho v porotě doplní Vojtěch Dyk, Jana Kirschner a tradiční host Josef Vojtek. Každý ze čtyř umělců, kteří na naší hudební scéně zanechali velkou stopu, má pořadu co dát. Za nás je však největším lákadlem k sledování účast slovenského rapera. Přečtěte si sedm důvodů, proč právě rodák z Petržalky je nejlepší volbou organizátorů.

1) V úvodních dvou ročnících se do červeného křesla posadili slovenští rapeři. Bylo tedy jasné, že ani v letošním díle nebude zástupce hip hopu chybět. A kdo jiný by měl vystřídat Rytmuse a Majka Spirita než Kali? Najít úspěšnějšího chlapíka by bylo víc než obtížné. Dosud navíc v žádné podobné soutěži nepůsobil.

2) Čísla. Málokdo z československých zástupců se na serveru YouTube může těšit z tolika views jako člen Kali Records. Prakticky každá písnička, kterou vydá do internetového světa, se po pár dnech dostane do trendů. TV Nova se tak díky němu dočká velké sledovanosti.

3) Na scéně působí již dlouhých deset let, ví proto, jak se pohybovat ve světě showbyznysu, což může soutěžícím hodně pomoct. Kromě toho už stihl vydat deset alb, přičemž většina z nich zaznamenala velké zisky z prodeje. A není žádný troškař, vždyť třeba na populární desku N!kto nahrál neuvěřitelných 22 songů.

4) Šestatřicetiletý borec není zaškatulkován do určitého rapového stylu, čistý underground na jeho deskách nenajdete. I proto se do The Voice náramně hodí. Má rád široké spektrum hudby. Díky němu dostanou šanci postoupit do dalšího kola třeba milovníci reggae či house music, kteří by u dvou předešlých zástupců rapu pravděpodobně neuspěli.

5) Na rozdíl od mnoha slavných celebrit má lidskou povahu. Nezměnila ho sláva, naopak zůstal nohama pevně na zemi. Každý jeho fanda vám řekne, že je Kali dobrým člověkem. On sám to stále potvrzuje, a to nejen přístupem ke všem příznivcům, ale také svým vystupováním při rozhovorech či na pódiu.

6) Pokora, skromnost, respekt a úcta. Tento kousek ze skladby N!kto není pouhou frází. Kali má vlastnosti, jež současným vycházejícím hvězdičkám častokrát chybí. Pro všechny účinkující v The Voice bude parťák Petera Panna velkou inspirací a příkladem.

7) Svěřencům, které si vybere do týmu, opravdu podá pomocnou ruku. Vždyť už nyní dal prostor mladým talentům. Scéna zaznamenala například Davida Whita, který s Kalim objel několik koncertů. Podporu ze strany oblíbeného interpreta dostala i Fejbs. Zasnoubený sympaťák navíc pomáhá i mimo hudební pole, objevil se třeba v pořadu Modré z neba.

Přečtěte si také: Kali vydal desáté album. Počinem Dovi Dopo potvrdil, že nemá konkurenci

Text: Jan Rochovanský
Foto: TV Nova

Mohlo by vás také zajímat