Muzikál Bodyguard
31.12.2018
Kategorie: Divadlo

Recenze muzikálu Bodyguard: vídeňská inscenace válí snad po všech stránkách

Na poslední den v roce jsme si pro vás netradičně připravili recenzi na zahraniční muzikál Bodyguard, který se teprve pár měsíců hraje ve vídeňském divadle Ronacher. České produkce do něj mají opravdu hodně daleko, a to rovnou z několika důvodů.

Hned na úvod musíme zmínit, že když byla pro naši redakci udělena akreditace na novinku vídeňského muzikálu, jásali jsme radostí. Na jednu stranu jsme se těšili, že můžeme zhlédnout představení našich sousedů, na druhou jsme byli hodně zvědaví, nakolik se bude lišit od naší tvorby.

Bodyguard stoprocentně naláká na návštěvu fanoušky skvělé zpěvačky Whitney Houston a milovníky filmu Osobní strážce, protože právě příběh tohoto romantického hudebního snímku velmi zdařile kopíruje. Zdejší publikum si tak zde „live“ může vychutnat starý známý příběh o populární zpěvačce, která se i s jejím malým synem ocitne v nebezpečí. Je jí tedy přidělen bodyguard, jenž má nejen pro strach uděláno, ale je také velmi atraktivní. A lovestory může začít. Však to dobře znáte…

Začíná se pěkně „zostra“

V muzikálu, který produkce Musical Vienna uvádí v divadle Ronacher, se ale na rozdíl od filmu můžete těšit na větší smršť oblíbených  písní Whitney. Už jen začátek startuje pěkně „zostra“, a to žhavým vystoupením hlavní aktérky, jež spoře oděná za doprovodu tanečnic a ohnivé show zpívá hit Queen of the Night. Publikum se rázem ocitne na skvělé show a chvílemi má pocit, že se opravdu nachází na nějakém koncertě známé zpěvačky. A podobných pasáží je v muzikálovém představení hned několik.

Patricia Meeden a její show

Patricia Meeden a její show

Líbilo se nám, jak se to v titulu hezky prolíná. Chvílí jste na koncertě, posléze s hrdiny prožíváte jejich příběh, jejich lovestory, obavy, radost i emoce. V podstatě i na chvíli zapomenete na to, že jste vůbec v divadle. Nekazí vám totiž dojem po jevišti pobíhající technici, kteří zrovna vyměňují kulisy. Tady to mají prostě vychytané.

Na detailech nešetří

Stejně tak je perfektně vypracovaná scéna, kostýmy a dokonce i paruky, na kterých se rovněž nešetří. Zatímco v našich představeních jsou na oko rozpoznatelné, u rakouských sousedů je tomu naopak. Takže by vás ani na chvíli nenapadlo, že představitelka Rachel má ve skutečnosti kudrnatou hřívu, když v muzikálu má vyžehlené nebo jen lehce zvlněné vlasy. Ony i maličkosti dokáží dílo povznést na jinou úroveň.

Patricia Meeden & Jo Weil

Patricia Meeden & Jo Weil

Kdo má ale na kvalitě snad ještě větší zásluhu, jsou tvůrci tohoto díla v čele s režisérem Thea Sharrockem. Nemají totiž zapotřebí obsazovat herce podle toho, jak je jejich jméno skloňováno v bulvárních plátcích. A na výsledku je to hodně znát. Na jevišti totiž oproti českým představením nenajdete nikoho, kdo by nezvládal některou z muzikálových složek.

Rádoby hvězdy tu nechtějí

Diváky samozřejmě nejvíce dostane ústřední pár, který ztvárňují Patricia Meeden a Jo Weil. Tato dvojice se k sobě krásně hodí a je ji radost sledovat. Charismatickému Jo Weijlovi to krásně hraje, Patricia se ukazuje i jako výborná zpěvačka a tanečnice, z níž by měla jistě Whitney velkou radost. Nicméně na jevišti nenajdete nikoho, kdo by zpíval falešně, přehrával a tak podobně. To vše za doprovodu živé hudby! A jak jsme také viděli, sběratele autogramů zase jistě potěší, že tito umělci mají do nafrflaných rádoby hvězdiček daleko, a tak se rádi i po práci podepíší, vyfotí anebo prohodí pár slov.

Patricia Meeden a její I Will Always Love You

Patricia Meeden a její I Will Always Love You

Pokud jste muzikálovými fanoušky nebo si jen občas rádi zajdete do divadla, určitě se vyplatí udělat si výlet na toto představení. Vídeň není daleko, z Prahy to máte zhruba pět hodinek cesty autobusem, což se dá. Prohlédnete si město a zajdete se mrknout na pořádný muzikál, který pražskou produkci hodně převyšuje, a to téměř ve všem. Jediným minusem je vyšší cena vstupenek, ale za tu kvalitu to rozhodně stojí. Nutno ještě zmínit, že se představení hraje v němčině, ale jsou přítomny titulky v angličtině, písně pak zůstávají v originálním anglickém znění.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Facebook, web Musical Vienna

Mohlo by vás také zajímat