Leoš Mareš a Karel Gott nahráli song Být stále mlád
10.12.2018
Kategorie: Hudba

Leoš Mareš nahrál vysněný hit. Refrénu se chopil Karel Gott

Známá skladba Být stále mlád, jíž před sedmnácti lety nahrál král českých zpěváků Karel Gott, se dočkala jakéhosi „upgradu“. Postaral se o něj český moderátor a bavič Leoš Mareš, který společně se svým velkým idolem vytvořil novou verzi zmíněné písně. A fanoušci šílí nadšením, novinka už nyní válcuje hudební server YouTube.

Když Karel Gott v roce 2001 přezpíval světový hit Forever Young kapely Alphaville do české verze, možná ani netušil, jak moc velký sklidí úspěch. Tehdejší novinka Být stále mlád zaujala fanoušky natolik, že se následně dočkala dalších dvou úprav. O tu první se postaral německý raper Bushido, o druhou Leoš Mareš.

Právě český moderátor, jenž se po několika letech vrátil na hudební scénu a dokázal vyprodat pražskou O2 Arenu, jíž zaplní i v příštím roce, nyní vypustil do světa další „upgrade“ slavného songu. K písničce, kterou představil fanouškům už při červnovém Gottově koncertu, rovnou natočil i videoklip.

Jak ale populární Leoš přiznává, společný hit chtěl natočit už mnohem dříve. „Před 16 lety jsem napsal text o tom, jak ten čas letí. Bylo mi dvacet šest a měl jsem sen, že by refrén k němu byla píseň Být stále mlád, a že by ho zpíval Karel Gott. Tenkrát jsem za ním samozřejmě nešel. Styděl jsem se a věděl jsem, že by kluk v kožichu s takovým přáním působil dost trapně. Ten nápad jsem zaplašil, ale moje slova už existovala, tak jsem je využil na svém druhém albu,“ napsal na Instagram.

„Když už jsem na to dávno zapomněl, tak jsem najednou roce 2010 uslyšel z rádia německého rapera Bushida, jak rapuje a Karel Gott mu zpívá refrén. Stáhlo se mi hrdlo. Myslel jsem si, že se tím příběh skladby Být stále mlád pro mě definitivně uzavřel a už se nikdy nestane skutečností. Uběhlo dalších osm let a letos mi Karel Gott zavolal a pozval mě na svůj koncert. Myslel jsem, že mi nabízí vstupenky někam na tribunu a byl jsem za ně šťastný. Když mi vysvětlil, že by chtěl se mnou na pódiu udělat nějakou písničku, stáhlo se mi hrdlo podruhé. Vzpomínka na dávný nápad vytryskla jako gejzír. Dnes se můj šestnáct let starý sen stal skutečností. Mám písničku s Karlem Gottem,“ uzavřel.

A není divu, že má ze společného výtvoru takovou radost. Nový hit už během pár hodin nasbíral na serveru YouTube tři sta tisíc zhlédnutí. Navíc se dostal i do „trendů“.

Text: Jan Rochovanský
Foto: YouTube

Mohlo by vás také zajímat