Audiokniha Terror
28.11.2018
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Stránský, Beneš, Lupták a další herci prožili Terror

Známí herci převyprávěli román inspirovaný skutečnými historickými událostmi od amerického spisovatele Dana Simmonse, podle něhož vznikl v loňském roce také úspěšný seriál. Zaposlouchejte se do napínavého příběhu díky novinkové audioknize Terror. 

Ředitel audioknižního vydavatelství Martin Pilař prozradil, že se jedná o dosud největší projekt OneHotBook. „Scénář má osm set třicet čtyři stran a nahrávali jsme celé čtyři měsíce. Dali jsme dohromady seznam více než šedesáti herců vhodných pro dané party a z těch jsme vybírali jedenáct nejpříhodnějších tak, aby podle nás co nejvěrněji zhmotnili představu o naturelu postav. Výsledkem je téměř šestatřicet hodin strhujícího poslechu,“ vysvětlil.

Terror čtou Martin Stránský, Vladislav Beneš, David Novotný, Petr Jeništa, Jan Vlasák, Jiří Hromada, Robert Mikluš, Daniel Rous, Miloslav König, Lukáš Příkazký a Ivan Lupták, který nemůže audioknihu než doporučit. „Je to poutavý příběh podle skutečné události, kdy se velká expedice vydá hledat kratší obchodní cestu a uvízne v Arktidě. Je to zajímavé čtení, trochu komplikovanější, není úplně pro každého, ale je to dobré. Podmínky, ve kterých tam přežívají, jsou otřesné a do toho vstupuje tajemná postava Eskymačky, která nemůže mluvit, protože má vyříznutý jazyk, a záhadně mizí a zase se vrací. Moje postava John Irving ji svým způsobem miluje a stará se o ni,“ okomentoval.

O čem to je?
Lodě Erebus a Terror anglického královského námořnictva uvízly v roce 1847 při hledání tzv. severozápadní cesty v ledové pasti. Situaci líčí druhý kapitán Crozier a několik dalších účastníků výpravy, která uvízla v ledové pasti. Námořníkům docházejí potraviny, sužují je choroby a pronásleduje je tajemný netvor z inuitských mýtů.

Nahrávku v režii Hynka Pekárka doprovází původní hudební doprovod, který tepe v minimalistickém monotónním rytmu inuitského šamanského bubnu, rozbíhá se jako nízkootáčkový parní stroj, polyká a spaluje všechny durové stupnice. Kompozice postupně graduje a nabírá obrátky, zakrývá nebe černí spalin, přituhuje v řezavých smyčkách smyčců, rezonuje hrdelním zpěvem Eskymáků, nese se pod nízkým horizontem do prostoru na smutných klapkách klavíru a mizí pod nánosem sněhu v kakofonii pištění větru a vichřice.

Vychází jako mp3, kdy si ji můžete stáhnout prostřednictvím digitálních distribucí za 699 korun, i jako 3CD mp3 za 769 korun. Terror ale není jediná předvánoční novinka OneHotBook. Ve vydavatelství nově vyšly tituly jako Selfies, Vánoce Hercula Poirota, Hotýlek, Pán věže, Vladař, Cizinka a další.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: OneHotBook

Mohlo by vás také zajímat

Štítky: