The Insidia Project
28.11.2018
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Youtubeři, učte se! Borci z The Insidia Project zachránili bezdomovce

Že Youtubeři tvoří nesmyslná videa, která jsou prakticky o ničem? Omyl, najdou se i výjimky. Kluci z The Insidia Project se ve svém posledním videu rozhodli pomoct potřebným a obdarovali lidi bez domova. Ostatním tvůrcům mohou jít příkladem.

Na serveru YouTube si můžete vybrat z tisícovek, možná i milionů osob, které vytvářejí videa. Najít někoho s kvalitním obsahem, který má co předat společnosti, se ale častokrát zdá být jako nadlidský úkol. My jsme však někoho takového našli. A jsou rovnou dva.

Martin a Ollie, kteří produkují videa pod společným jménem The Insidia Project, se zhruba před dvěma měsíci rozhodli, že seknou s nahráváním klasických pranků či vtipných věcí. Proč? Zachtělo se jim začít dělat něco, co má opravdu smysl. A jak je vidět, vrhli se na to pěkně zostra.

Nejprve se na konci října vydali na Slovensko, aby poměřili úroveň znalostí mezi našimi a tamními občany, poté za pomoci experimentu ozkoušeli pohotovost lidí při kritické situaci člověka. A nyní se v novém dílu série Pomoc pro lepší život zaměřili na lidi bez domova.

Borci vyndali ze skříní nadbytečné oblečení, včetně zimních bund či teplých dek, a vydali se hledat potřebné do severočeských Teplic. Jak to dopadlo, se podívejte v níže přiloženém videu.

Nutno podotknout, že takový projekt na českém YouTube opravdu chyběl a před kluky je potřeba smeknout klobouk. Navíc, jak sami tvrdí, nenatáčí podobný formát pouze kvůli popularitě, nýbrž opravdové touze pomoci druhým. A to si zaslouží obdiv.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebook

Mohlo by vás také zajímat