Marpo
29.10.2018
Kategorie: Hudba

Raper Marpo vydává knihu o svém životě a chystá open-air koncert

Už začátkem listopadu vychází první Marpova biografická kniha OTAKAR III. Jejím autorem je známý fotograf Tomáš Beran. Téměř dva roky byl hudebníkovi v patách, fotil klíčové okamžiky a zaznamenával jeho životní příběh. Tím ale novinky u rapera nekončí, Marpo totiž na příští září připravuje nový koncertní milník.

Říkáte si, proč vydávat biografii teprve ve třiatřiceti letech? Když si ale člověk prolistuje těch 312 stran a začte se do osobního příběhu známého hudebníka a bojovníka, pochopí, že Otakar Petřina alias Marpo opravdu má co říct a čím inspirovat nejen své skalní fanoušky. „Za těch 33 let se mi stalo hrozně moc věcí, poslední tři roky byly obzvlášť jako horská dráha. Přišlo mi dobrý to zaznamenat,“ vysvětluje.

Marpo, který je v poslední době spojován se zpěvačkou Lenny, svůj životní příběh svěřil do rukou reklamnímu fotografovi Tomáši Beranovi. „Často si “odskakuju” do světa hudby a především mezi muzikanty. Po mnohaleté spolupráci s kapelou Chinaski mě inspiroval osud “rebela” Marpa – bubeníka Oty Petřiny,“ vypráví autor knihy a dodává: „Tenhle člověk má v sobě ten typ energie a aury, kterými v pozitivním slova smyslu dokáže manipulovat lidmi k dobru. Obdržel komplex spravedlnosti. Té čisté a naivní, která objektivně neexistuje. Jenže on chce, aby existovala, a věří v ni.”

Textová i obrazová složka mají v publikaci, kterou zakoupíte v exkluzivním prodeji na Marpových webových stránkách, rovnocenné zastoupení a obojí se snaží být Otovi co nejblíž. OTAKAR III. spojuje biografické prvky se sugestivním záznamem příprav koncertní show v O2 Areně. A protože vždy platí něco za něco, je Otův úspěch vykoupen sledem nešťastných událostí, od smrti táty, přes vyhazov z kapely Chinaski až po rozpad manželství.

Nejnákladnější a nejvýpravnější koncert

Ani po vydání knihy Marpo rozhodně nebude lenivět. Chystá totiž se svým Troublegangem open-air pro neuvěřitelných 25 000 lidí. Nejnákladnější a nejvýpravnější koncert české kapely v historii České republiky se uskuteční na jaře příštího roku v pražských Letňanech.

Muzikantovi fanoušci se můžou těšit na opravdu unikátní zážitek, a sice na největší pódium, show nabitou efekty, pomyslnou třešničkou na dortu pak budou dva exkluzivní zahraniční hosté, kteří jsou zatím překvapením.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Instagram

Mohlo by vás také zajímat

Štítky:,