Daniel Landa
5.10.2018
Kategorie: Hudba

Landa: Vystoupení s kohoutem na Českém slavíku? Znásilnil jsem stupidní pořad

Pamatujete na anketu Český slavík z roku 2012? Zpěvák Daniel Landa, který tehdy získal bronzovou cenu, při jejím přebírání připochodoval na podium s kohoutem. Nyní po letech prozradil, co ho k tomu vedlo. A svým výrokem překvapil nejednoho fanouška.

O dříve populární anketě Český slavík, ze které se v posledních letech stal takový televizní bizár, se toho v posledních týdnech napsalo už hodně. A ještě více se toho o ní napíše. Nyní totiž přilil pověstný olej do ohně Daniel Landa alias kouzelník Žito.

Český zpěvák, jenž má na svém kontě také řadu povedených muzikálů, v rozhovoru pro radio Impuls vysvětlil, proč si v roce 2012 na udílení cen přinesl kohouta. „Nechal jsem si ho tři měsíce cvičit. Měl jsem připravený proslov, na který jsem zapomněl, tak jsem lovil z vody, protože mě kohout trochu rozhodil, stejně jako ostatní,“ řekl k momentu, který se nesmazatelně zapsal do historie této ankety.

Frontman a zakladatel bývalé kapely Orlík si zmíněným výstupem chtěl vystřelit z organizátorů. „V podstatě jsem zneužil nebo znásilnil poměrně stupidní televizní pořad, aspoň takhle to já vnímám. Protože soutěžit o to, kdo je populárnější, je docela zvrácené. Tak jsem ho zneužil pro sebe a strašně jsem si to užil,“ dodal český patriot.

Slavný zpěvák, který se v poslední době začal učit profesionálně malovat a označil se za „malířskou larvu“, prý kdysi mohl při převzetí bronzového ocenění ještě více přitvrdit. „Pár let potom jsem si řekl, jestli už to nebylo moc, ale nakonec dneska s odstupem říkám, že to bylo akorát a že to možná bylo ještě málo.“

Pokud byste chtěli úspěšného umělce vidět naživo, máte možnost. Už 24. října odstartuje očekávané velkolepé turné, které Landa připravil ke svým padesátiletým narozeninám. S tour zavítá do Bratislavy, Brna, Ostravy, Pardubic, Českých Budějovic a také do Prahy. Koncert v naší metropoli je už vyprodaný.

Text: Jan Rochovanský
Foto zdroj: Facebook Daniela Landy

Mohlo by vás také zajímat