Lipo vydává protest Obchodníci se strachem.
1.10.2018
Kategorie: Hudba

Lipo vydává protestsong. Schytali to od něj Babiš, Okamura i prezident

Liberecký raper Lipo vypustil do světa další písničku. V novince, kterou pojmenoval Obchodníci se strachem, se vyjadřuje k politice a migranční krizi. Projevil v ní nesouhlas se stávajícím premiérem Andrejem Babišem, neváhal ale „zaútočit“ ani na prezidenta Miloše Zemana.

Po zhruba dvou měsících nahrál liberecký raper Lipo nový song. Fanouškům tentokrát nabídl skladbu Obchodníci se strachem, pomocí které se vyjadřuje k současné politické situaci v naší republice. V horké novince „věnoval“ sloky především premiérovi Andreji Babišovi.

Tomu tvrdě vytýká nepřijetí migrantů ze vzdálené Sýrie. „Zatvrzele odmítavý postoj Andreje Babiše k možnému přijetí padesáti sirotků z válkou zdecimované Sýrie byl posledním impulzem, který mě přinutil vyjádřit se touto expresivní formou k danému tématu,“ uvedl ke skladbě na serveru Youtube.

Dvaatřicetiletý hudebník ve skladbě také naznačil své (ne)sympatie k hlavě státu. Miloš Zeman podle něj tahá Česko ke dnu. „Nikdy by je nenapadlo, co se může stát, když dají šanci demagogům, co umí tak lhát. Je otázka, kdo teď vykonává prezidentskou funkci, teda jestli funkce neznamená dostat další punkci. Mohls dostát role státníka, být druhý Masaryk. Místo toho sledujem, jak ke dnu padá Titanic,“ líčí ve svém díle.

V některých částech se do toho skutečně opřel. „Z tvýho odkazu zbyde, žes dal fašounům první slovo. S Babišem jednou zmizíte, co ale přijde potom? To jsou ty úvahy, který mě trápí. Blíží se stíny, co dřív byly v dáli. V lidech postižených válkou vidíme hned teroristy. Za strach nakoupil jsi hlasy pro sebe a svoje krysy. Tak moc se rvete za silný národní státy, až byste je obehnali ostnatými dráty,“ pokračuje a kritizuje také Jiřího Ovčáčka se šéfem hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomiem Okamurou.

Známý raper, jenž se mimo jiné věnuje také natáčení videoklipů, doufá, že jeho příznivci tuto myšlenku a názor podpoří. Už nyní se ale v komentářích pod jeho skladbou objevily desítky nesouhlasných komentářů a kritiků. Na jakou stranu se přikloníte vy?

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebookový profil Lipa

Měli by se umělci takto vyjadřovat k politice?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Mohlo by vás také zajímat