Karel Gott.
27.9.2018
Kategorie: Hudba

Gott: Zrušení slavíka? Je to smutné. I kdybych byl předposlední, tak bych přišel

Kdo si zvykl na každoroční vyhlašování dříve populární ankety Český slavík, bude letos smutnit. Pořadatelská agentura se rozhodla tento ročník vynechat a je otázkou, jestli se ještě vůbec někdy uskuteční. Zprávu zaznamenal také zpěvák Karel Gott, jenž se stal mnohonásobným držitelem této ceny. A rozhodně ho nepotěšila.

Dalo by se říct, že hudební anketa Český slavík je už takovou tradicí. Na televizních obrazovkách se objevila poprvé v roce 1996 a bavila miliony diváků. V poslední době však její sledovanost rapidně klesla, za což může až neohrabané chování pořadatelů. Ti neváhají z ankety kohokoli vyloučit, ba dokonce odebrat zaslané hlasy, za které diváci museli zaplatit.

Vůbec největší skandál nastal během loňského vyhlašování, kdy přišla o platné hlasy plzeňská kapela Ortel. A přestože někteří tuto kapelu, která podle mnohých vzbuzuje v lidech nenávist, nesnáší, pár umělců se jí nepřímo zastalo, když vrátilo svou „nezaslouženou“ cenu. Letošní ročník raději pořadatelská agentura zrušila.

Nyní se k celé kauze okolo slavíka vyjádřil ten nejpovolanější – Karel Gott. Úspěšný zpěvák loni obdržel již neuvěřitelnou dvaačtyřicátou cenu. Čerstvé rozhodnutí pořadatelů ho pořádně zaskočilo.Zrušení ankety je smutné, protože to přeci jenom bylo hodně let, kdy jsme byli zvyklí na to, že jsme se tam vždy sešli,“ řekl mistr v televizním pořadu Limuzína, které vysílá hudební stanice Óčko.

V novém dílu, který se bude vysílat už v pátek, zároveň Gott přiznává, že mu už v posledních letech nešlo o vítězství. O to víc jej slavičí pauza mrzí. „I kdybych byl na předposledním místě, to vám můžu říct na beton, tak bych přišel a těšil se z toho, že Slavík existuje,“ uzavřel.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Archiv Karla Gotta

Mohlo by vás také zajímat