Český slavík 2018
20.9.2018
Kategorie: Hudba

Loni čachry s hlasy, letos raději anketa nebude. Český slavík si dává pauzu!

Někdejší oslava populární hudby se v minulém roce stala jednou velkou ostudou. Mohly za to čachry s hlasy, kvůli čemuž následně umělci odevzdávali své výhry. Není tak vůbec překvapivé, že se letos udílení cen Český slavík konat nebude.

Hudební anketa Český slavík se letos neuskuteční. Tuto zprávu dnes oznámila pořadatelská agentura Musica Bohemica na svých internetových stránkách. A není vůbec divu, po loňské kauze málokdo věřil, že by se soutěž letos vůbec konala. Jen připomeňme, že se celá situace točila kolem kapely Tomáše Ortela, které pořadatelé odebrali hlasy. Díky tomu se však ukázalo, že na české scéně máme natolik rozumné interprety, že své ceny odevzdali. Michal David se tak vzdal stříbrného slavíka, Kabát zlatého.

Smutné je, že i po roce pořadatelé viní místo sebe právě fanoušky kontroverzní kapely. Ti se prý spojili na sociálních sítích, aby podpořili svého oblíbence, kterého tak následně dostali na přední příčky vítězů. Zajímavé tak samozřejmě je, že u ostatních interpretů, kteří se dokonce sami trapně prosili o hlasy, to nevadilo. Nicméně jestli na tuto cenu Ortel a jeho frontman opravdu mají, či nikoliv, nerozhoduje kvalita, nýbrž právě fanoušci. A právě podle toho by se měli organizátoři chovat, jsou to jejich pravidla. Jelikož, ruku na srdce, pokud by rozhodovala kvalita a pěvecký talent, mnozí nominovaní a také vítězové by tam kolikrát neměli vůbec co dělat. A to zdaleka neplatí jen o Ortelu.

Může za to politika?

Dle slov pořadatele Jaroslava Těšínského pro server Novinky.cz je evidentní, že za to tak trochu může i odlišný politický názor. „Podle dosavadních pravidel je možné hlasovat prakticky pro každého. Představte si, že třeba nějaký politik něco zazpívá a jeho příznivci se na sociální síti dohodnou, že mu pošlou hlasy do ankety. On se dostane někam na přední příčky a tím se náležitě zviditelní. S tím by měl nejspíš problém organizátor hudební ankety nebo soutěže kdekoli na světě. Na druhé straně nechceme nikoho předem vylučovat. Proto se snažíme najít takovou koncepci, aby anketa byla skutečně o hudbě. Není to snadné a vyžaduje to čas.“

Jsme tedy zvědaví, s čím přijde o rok později. Jasné ovšem je, že výsledkům této ankety už stejně nikdo neuvěří. A navíc, přeci jen je to jen takový mejdánek pro celebrity a ten si „běžní smrtelníci“ můžou klidně nechat ujít.

Přečtěte si také: Český slavík 2017: Trapný moderátor, odebrané hlasy a hattrick kapely Mirai

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: archiv

Mohlo by vás také zajímat