Vinobraní na Jiřáku
13.9.2018
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Vinobraní na Jiřáku: kvalitní vína budou soupeřit s burčákem o přízeň fajnšmekrů

Milovníci vína a burčáku, tuhle akci na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad si nemůžete nechat ujít! Čekají vás nejen kvalitní vínka z moravských sklepů, ale také doprovodný program, jehož součástí bude například oblíbená kapela Poetika. Hvězdou vinobraní pak bude zpěvák Michal Hrůza.

Už tento pátek a sobotu se před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad uskuteční tradiční Vinohradské vinobraní. „Stalo se již dlouholetou tradicí, že se setkáváme u degustace vín pečlivě vybraných z vyhlášených vinařství, která kladou důraz především na vlastní nezaměnitelnou chuť,“  řekl starosta městské části Praha 3 Alexander Bellu.

Letošní, v pořadí již dvaadvacátý ročník klade největší důraz na kvalitní a pestrou nabídku nabízených vín a burčáku. Většina přítomných vinařství se totiž zúčastnila řady mezinárodních vinařských soutěží a patří k absolutní špičce ve svém oboru. Milovníci vína tedy letos na této akci, která je navíc zdarma, nesmí chybět!

Návštěvníci, kteří se na „Jiřák“ vydají, se mohou těšit nejen na lákavou degustaci, ale také na zajímavý hudební program. Páteční odpoledne přítomné potěší Presúzní sbor Velké Pavlovice, večer zahraje populární formace Poetika. Sobotní den pak zpestří Josephina Band, funk-crossoveroví Megaphone a především hlavní hvězda vinobraní Michal Hrůza.

Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat