Muzikál Galileo
13.9.2018
Kategorie: Divadlo

Ledeckého muzikál Galileo se vrací na scénu. Známe obsazení!

Po patnácti letech se vrací na divadelní prkna v produkci Divadla Hybernia jeden z nejúspěšnějších tuzemských muzikálů. V obnovené muzikálové inscenaci Galileo si pod režijním vedením Šimona Cabana zahraje téměř celé původní obsazení. 

Muzikál Galileo je opřený o silný příběh, ve kterém diváci najdou vše, za čím na muzikály tak rádi chodí. Lásku, vášně, intriky, nenávist a romanticky laděný boj jedince proti společnosti. Pro autora a představitele hlavní role Janka Ledeckého je pak toto představení srdcovou záležitostí. „A nejenom moje, jak se ukázalo, když jsem oslovil všechny protagonisty té původní verze. Ještě jsem nezažil tak nadšenou odezvu na cokoli, co jsem chystal,“ nechal se slyšet.

Ledecký při vzpomínce na první uvedení muzikálu Galileo prozrazuje, jak a kde se zrodil nápad k jeho napsání. „Po úspěchu Hamleta jsem věděl, že musím přijít s něčím zásadním. To téma jsem hledal dva roky – až si našlo mě. Přesně si pamatuju to odpoledne ve Špindlerově Mlýně, kdy jsem začal listovat knížkou Hvězdný posel od Petra Síse, kterou dostaly moje děti od Ježíška. Někde v polovině je obrázek malého človíčka, obklíčeného ze všech stran bezejmenným davem v červených kloboucích a sutanách. Já najednou věděl, že to prostě napsat musím. Půl roku jsem strávil po knihovnách shromažďováním podkladů. A pak jsem začal psát. A šlo to úplně samo.“

Josef Vojtek si zahraje v muzikálu Galileo

Josef Vojtek si zahraje v muzikálu Galileo

I tentokrát se diváci mohou těšit na velká jména, jako je například Ivana Chýlková, Petr Kolář či třeba Josef Vojtek, který se opět zhostí role Otce Inchofera. „Byl to můj druhý muzikál, takže je to samozřejmě nostalgie a také zvědavost, jestli někdo po tolika letech vypadá hůř než já. Mám pocit, že Otec Inchofer svým věkem do role teprve dozrál, že tehdy jsme s Tomášem Traplem byli moc mladí,“ nechal se slyšet známý rocker.

A co by si podle Janka Ledeckého měli diváci z představení odnést? „Pravda se neprosadí sama. Musíte za ni bojovat. I když to bolí. I když to vypadá, že jste sami proti celému světu. Věřte tomu, že nikdy sami nejste.“

Galileo Galilei: Janek Ledecký, Tomáš Novotný
Giana di Medici: Ivana Chýlková, Elin Špidlová
Otec Inchofer: Josef Vojtek, Tomáš Trapl
Giordano Bruno: Petr Kolář, Josef Bohouš
Mia Sabina Laurinová, Dasha
Kardinál Maffero Barberini: Dušan Kollár, L. W. Frenk
Kardinál Angeloni: Mojmír Maděrič, Ivan Vodochodský
Kardinál Badaloni: Zbyněk Fric, Vlastimil Korec
Marie: Jana Feriová, Athina Langoska
Cosimo II. Medicejský: David Uličník, Michal Kavalčík

Divadlo Hybernia uvede premiéru muzikálu Galileo 6. února 2019.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Muzikál Galileo

Mohlo by vás také zajímat