Kateřina Brožová a Jiří Škorpík
11.9.2018
Kategorie: Divadlo

Kateřina Brožová přišla za Jiřím Škorpíkem do studia. Co tam vyváděli?

Kateřina Brožová nezahálí a přišla podpořit sborové nahrávky pro muzikál Doktor Ox. Hudbu k představení dostal na starost uznávaný skladatel Jiří Škorpík. V muzikálu, který bude mít premiéru už za pár týdnů, se vystřídají veškeré styly od balad přes vážná dramatická témata i humorná čísla, folklorní, tango nebo moderní věci.

Autor hudby Jiří Škorpík měl to štěstí, že mu dal režisér Zdeněk Zelenka naprostou tvůrčí svobodu. Hudební mistr ale prozradil o vzniku muzikálové inscenace Doktor Ox i několik dalších zajímavostí. „V muzikálu je 60 skladeb půlminutových i šestiminutových. Ve studiu „A“ v ČT jsme natáčeli klasický sbor s pětadvaceti členy státní opery a Národního divadlo s dirigentem Františkem Štěrbákem. Každou skladbu nazpívali dvakrát, takže vznikl padesátihlasový sbor. To je nádherný zvuk.“

Škorpíka si nemůže vynachválit herečka Kateřina Brožová. Ta za vyhledávaným skladatelem přišla do studia, aby vypomohla sboru. „Jirka je podle mě geniální autor, napsal muziku, která je nápaditá, nabitá emocemi i změnami rytmu, ale zároveň je to náročná muzika. Celé představení bude plné krásných hudebně tanečních čísel a má v sobě zajímavou myšlenku. To diváci ocení. Moje role je o manipulaci, kde se mně původní moc vymkne z rukou. Je to lehká nadsázka a komedie a to mně na tomto muzikálu baví,“ nechala se slyšet známá blondýnka, pro níž je Doktor Ox už čtrnáctým muzikálem.

Muzikál, jehož premiéra se odehraje 5. října v Divadle Hybernia, je vtipnou parodií na současný svět, inspirovaný povídkou Julese Vernea. Střetávají se zde dva myšlenkové světy a přináší s sebou varování před zneužitím vynálezů původně určených k pokroku a snahy ovládnout myšlení lidí.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Muzikál Doktor Ox

Mohlo by vás také zajímat