Zámek Hluboká
3.9.2018
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Zámek Hluboká bude mít svou miniaturu v parku Boheminium

V malebném parku Boheminium se to novými miniaturami v poslední době jenom hemží. Na jednom místě tedy můžete vidět pohromadě mnohé naše skvosty, ať už je to komplex hradu Loket, zámek v Českém Krumlově či pohádková Červená Lhota. Nyní k modelům přibude i nejkrásnější zámek jižních Čech Hluboká. 

V Mariánských Lázních rozhodně nezahálí. Není to až tak dlouho, co správci zdejšího parku Boheminium pro své návštěvníky připravili zmenšeniny plzeňského pivovaru, kostela sv. Václava v Hrusicích či dominantu Karlovarska – hrad Loket. A už velmi brzy se k nim přidá i všemi oblíbený zámek Hluboká.

Slavnostní odhalení miniatury sice proběhne až v sobotu 29. září, její přípravy jsou ale k vidění už od srpna. Na venkovním prostranství uprostřed areálu parku totiž tento model vzniká pod rukami zdejších modelářů. Hluboká tak postupně v těchto dnech prochází náročným procesem malování, úpravou omítek, skládáním jednotlivých komponent do sebe, až po výrobu soch, reliéfů a dalších náročných prvků.

Miniatura Hluboké už získává svou podobu

Miniatura Hluboké už získává svou podobu

A že musí být opravdu zajímavé vidět, jak takové „hnízdečko“ pro novou zmenšeninu známé památky vzniká. Během pracovního týdne pak návštěvníci mohou kdykoliv požádat o informace k výrobě nebo se jen kochat a pozorovat umělce při práci. O víkendech v parku navíc probíhají v pravidelných intervalech přednášky.

Zdejší modeláři si s detaily umí vyhrát

Zdejší modeláři si s detaily umí vyhrát

A jak jsou na tom přípravy právě teď? „Některé části modelu už se podobají originálu jako vejce vejci a mnozí z vás již zřejmě poznají hlavní bránu nebo první náměstí,“ informovali správci své fanoušky na Facebooku. Den D se pomalu ale jistě blíží. A jak může být zajímavé dívat se umělcům pod ruce, stejně lákavé bude jistě i samotné odhalení Hluboké.

Pokud tedy zrovna přemýšlíte o nějakém hezkém podzimním výletě, park Boheminium je rozhodně ideálním místem. Navíc taková návštěva parku spojená s procházkou po kolonádě má něco do sebe!

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Zámek Hlubokápark Boheminium

Mohlo by vás také zajímat