doktor ox_zkousky_hl
28.8.2018
Kategorie: Divadlo

Vraspírová, Korn, Slováčková a další muzikálové hvězdy pilně zkouší Doktora Oxe

Muzikálová komedie Divadla Hybernia, která je inspirovaná povídkou Julese Verna, jde pomalu ale jistě do finále. Herci pod vedením režiséra Zdeňka Zelenky tak mají nejen koncem léta opravdu napilno, premiéra Doktora Oxe je totiž čeká už za pět týdnů.  

Zkoušení muzikálu Doktor Ox je opravdu velmi náročné, což potvrzuje i sám režisér Zdeněk Zelenka, který je v hybernském divadle podepsaný například i pod muzikálovou inscenací Mefisto. „Zkoušky jsou naplánované na dva měsíce od 9 do 17 hodin, včetně choreografie a korepetic. A scéna se opakuje každá tolikrát, dokud není splněný účel daný libretem,“ prozradil Zelenka.

Přestože má herecké osazenstvo v těchto dnech velký záhul, na své role se těší. Hlavní ženskou roli bude mít „na starost“ Petra Vraspírová, která bude představovat Amélii neboli mladou, nebojácnou dívku plnou snů. V díle potkává lásku svého života, za kterou bojuje ze všech sil. „Do role, která se mi tak dobře učí, vyplním i sama sebe a věřím, že budeme obě jako jedna bytost,“ nechala se slyšet.

To další blondýnka Anna Slováčková ztvární rebelku Cordelii. „Vystavuji si ji tak, aby se mi hrála hezky a něco společného bych v ní alespoň trochu našla,“ říká populární Anička a zároveň dodává: „Myslím, že do premiéry nebudu spokojená, zkoušky jsou dost náročné. Tak uvidíme, ale věřím v dobrý výsledek.“

Část mužského osazenstva ve složení Trapl, Smička, Ryšavý, Korbel

Část mužského osazenstva ve složení Trapl, Smička, Ryšavý, Korbel

Titulní postavu Doktora Oxe si zahraje Jiří Korn v alternaci s Martinem Poštou. „Doktor Ox při honbě za úspěchem a za naplněním jeho představ a tužeb je ochoten se bez skrupulí spojit s kýmkoli. Je bez soucitu a tím i bez duše. Je příkladem bezohledné lidské touhy ovládat ostatní. Je to smutné, avšak už jsme za dobu lidské existence byli svědky mnohých exemplárních případů. No, úkol pro mě nelehký. Zdá se, že mám duši. Každopádně po představení budu šťastný a budu si namlouvat, že to byl zlý sen.  Způsob prezentace této osoby bude nutné postupně uchopit. Uvidím, zda se mi to podaří,“ popsal Korn.

Těšit se ale můžete i na další tváře, jako je Petr Ryšavý, Ladislav Korbel, Ivana Korolová, Vojtěch Drahokoupil, Tomáš Smička či Barbara Chybová. Režisér oceňuje všechny účinkující a jejich výkony, které jsou zejména v hlavních rolích velmi náročné. Zmiňuje například postavu Tristona, jenž se v průběhu děje mění z naivního chlapce až po mladíka, který se odvážně dokáže v dramatické situaci postavit na stranu spravedlnosti. „Muzikál by měl nejen pobavit, ale měl by mít i vyšší ambice. A tady ta myšlenková nadstavba je, jak doufám, docela čitelná,“ řekl Zelenka a dodal, že konec muzikálu bude pro diváky velkým překvapením. Prozradit ale může snad jen to, že se odehraje v současnosti. Tak uvidíme, premiéra je naplánovaná na 5. října.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Doktor Ox / Divadlo Hybernia

Mohlo by vás také zajímat