16hlip_dermacol_nove
24.8.2018
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Vyzkoušeli jsme: nové odstíny Dermacol rtěnek 16H Lip Colour

Česká kosmetická značka Dermacol představila jedenáct nových odstínů revolučních dlouhodržících rtěnek 16H Lip Colour. Na své si přijdou jak milovnice nude a klasických růžových a červených barev, ty odvážnější zase potěší fialový a hnědý odstín. Čtyři z nich jsme vyzkoušeli. Jak v našem testu uspěly?

Rtěnky 16H Lip Colour od Dermacol se staly velmi oblíbenými. Na rozdíl od konkurence totiž opravdu vydrží téměř celý den, takže není třeba se obávat, že se vám budou obtiskávat na skleničku, rozmazávat nebo že si budete muset rty každé dvě hodiny upravovat. To, že jsou dlouhodržící, má ovšem za následek pocit lepivých rtů. Ale na to se dá zvyknout.

Nyní se na pultech drogerií, e-shopu či studiích Dermacol objevilo jedenáct zbrusu nových odstínů. Parádnice a fanynky těchto revolučních rtěnek tak zajásaly. Balení vypadá na první pohled stejně, design se totiž změnil jen nepatrně. I tyto obsahují z jedné strany barvu a z druhé lesk, a i tentokrát jsou na dolní části pečlivě popsaná čísla jednotlivých odstínů. Pokud tedy nemusíte lesklé rty, stačí, když si nanesete jen barvu, čímž předejdete i lepkavému pocitu. Můžete si tedy zvolit, zda bude finiš matný, či lesklý.

Všechny nové odstíny; zdroj Dermacol

Všechny nové odstíny; zdroj Dermacol

V nových odstínech se Dermacol opravdu vyřádil. Na rozdíl od první řady si tu na své přijdou i nositelky extravagantnějších rtěnek laděných do fialova či hněda. Tu svou rtěnku si určitě ale opět vyberou i ty dámy, které své rty rády barví do růžové, červené či nude.

My jsme otestovali čtyři z nových barviček 16H Lip Colour, a sice odstíny číslo 15, 16, 19 a 24. „Patnáctku“ si jistě oblíbí mladší ročníky, jedná se totiž o roztomilou, lehce perleťovou růžovou s viditelnějšími třpytkami. Pro výraznější a hezčí barvu je určitě lepší nanést dvě vrstvy. Nicméně pokud máte rádi jen lehký, narůžovělý shimmer, jedna vrstva vám bude stačit.

Dermacol 16h Lip Colour - odstín č. 15

Dermacol 16h Lip Colour – odstín č. 15

Další odstín 16 je o dost lepší než ten předchozí. Tato výraznější růžová je sice trochu ve stylu Barbie, rozhodně ne však křiklavá a do očí bijící. Je to opravdu skvěle pigmentovaný „držák“ a určitě zaujme každou parádnici, co ráda obalí své rty do růžového kabátku.

Devatenáctka“ si najde místo v kosmetické taštičce milovnice fialových rtěnek. Jedná se opravdu o výraznou, sytě fialovou barvu, kterou na ulici zrovna moc nepotkáte. Pokud tak chcete být originální, vyplatí se po ní sáhnout. Především na podzim udělá dobrou parádu. Jen trošičku flekatí a vypadá lépe, když se nanesou dvě vrstvy.

Stejně „podzimně“ na mě působí i poslední odstín číslo 24. Tato výraznější hnědá a dobře pigmentovaná barva je stejně jako v případě č. patnáct plná třpytivých částeček, v tomto případě barevnějších. Ve výsledku to ovšem vypadá hezky. Pokud tedy máte rády třpytivé a zároveň hnědé rty, sáhněte po ní.

Dermacol 16h Lip Colour - zleva odstíny 24 19, 16, 15

Dermacol 16H Lip Colour – zleva odstíny 24 19, 16, 15

Suma sumárum, jedná se o příjemné rozšíření revolučních rtěnek. Osobně se mi víc líbily odstíny z řady první, nicméně i zde si některé oblíbence vyberu. Z otestovaných čtyř bude mou pravidelnou společnicí „šestnáctka“, na jemný jarní look si jistě schovám i „patnáctku“. Ty výraznější předám dál kamarádkám, které je určitě ocení víc než já.

I tentokrát rtěnky nezklamou svou skvělou výdrží, především pak ty bez třpytek. Ani u nových 16H Lip Colour se nemusíte bát trapného rozmazávání či nehezkého výrazného drolení. Na skleničku se pak většinou obtiskává jen lesk, takže je dobré ho pak během dne přidělat. Po klasickém pracovním dni, kdy toho dost namluvíte a sníte, pak rtěnka nebude v natolik reprezentativním stavu jako při jejím nanesení a bude se trochu ztrácet ze středu rtů, ale to se dá pochopitelně očekávat. Z „drogerkové“ kosmetiky jsou to jistě jedny z nejlepších rtěnek, a to navíc za slušný peníz.

Text & foto (3x): Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat