hiphopkemp_hl
11.8.2018
Kategorie: Hudba

Králové domácí scény i americké hvězdy. V Hradci Králové vypukne populární Hip Hop Kemp

Už za necelé dva týdny se do královéhradeckého Festivalparku sjedou tisícovky milovníků rapu ze všech koutů světa. Opět totiž vypukne oblíbený festival Hip Hop Kemp, který každoročně nabízí návštěvníkům hvězdy české i zahraniční scény. Jinak tomu nebude ani letos.

Populární hiphopová akce je za dveřmi. Už 23. srpna vypukne sedmnáctý ročník Hip Hop Kempu, největšího rapového festivalu ve střední a východní Evropě. I tentokrát jej bude hostit Festivalpark v Hradci Králové. A stejně jako v předešlých letech na něj zavítají známá jména.

Na třídenním fesťáku, kde vyroste šest podií, se představí více než pětistovka umělců. Značnou část z nich poté budou tvořit zahraniční borci. Mezi hlavní hvězdy na šesti postavených podiích bude patřit Hopsin, který zahraje i pecky z nejnovější desky No Shame, Američan GZA nebo Immortal Technique. Hájit čest ženského rapu bude rodačka z Brooklynu Young M.A.

Co se týče domácí scény, dali si organizátoři pořádně záležet. V Hradci nebudou chybět Majk Spirit, legendární parta Chaozz ani hvězdný Kontrafakt. Za zmínku určitě stojí také účast PSH a Paulieho Garanda, jemuž bude tradičně krýt záda jeho dvorní producent Kenny Rough. A v neposlední řadě ukáže svůj talent Rest, jenž nedávno vydal vydařenou desku Restart.

Kromě nadupaných vystoupení se fanoušci mohou těšit také na díla graffiti, breakdance taneční arénu a zábavu ve stanovém městečku. Chybět v areálu samozřejmě nebudou ani desítky stánků s dobrým jídlem a pitím, které si nově fanoušci zakoupí prostřednictvím dobíjecích čipů. Nejen za tuto novinku mají od nás pořadatelé velký palec nahoru.

Vstupenky na hiphopovou párty roku jsou stále v prodeji, zakoupit si je můžete přímo na webových stránkách festivalu.

Text: Jan Rochovanský
Foto zdroj: Facebook Hip Hop Kempu

Mohlo by vás také zajímat