hip_hop_zije_hl01
21.7.2018
Kategorie: Hudba

Hip Hop Žije míří do Prahy! Na Výstaviště dorazí Kontrafakt i A$AP Twelvyy

Už jen týden zbývá do největší hip hopové akce v našem hlavním městě. Vůbec poprvé v historii zavítá do Prahy populární festival Hip Hop Žije, který nabídne skvělá jména naší i slovenské scény. V areálu holešovického Výstaviště se představí například legendární Kontrafakt či populární Majk Spirit. Hlavní hvězdou bude Američan A$AP Twelvyy.

Loni zavítal nejprestižnější slovenský hip hopový festival poprvé do Ostravy, kam se opět vrátí v září. Ještě předtím si však Hip Hop Žije užijí také pražští fanoušci. Organizátoři veleúspěšné akce, která má dobré jméno i v zahraničí, se totiž letos rozhodli přinést prestižní událost do více měst.

Jednodenní „fesťák“ se uskuteční už 28. července v areálu Výstaviště v Holešovicích, kde se hudební příznivci kromě samotných vystoupení mnoha interpretů dočkají i doprovodných akcí. Zároveň zde vyrostou dvě podia, přičemž jedno z nich bude venku a druhé uvnitř haly. V případě nepříznivého počasí se tak kompletní program přesune právě tam.

Co se týče samotných interpretů, kteří na největší pražskou akci tohoto žánru dorazí, tak se fanoušci mají skutečně na co těšit. Dvě hodiny po otevření areálu odpálí svůj „dj“ set Roman Zámožný, jenž patří mezi nejúspěšnější slovenské producenty. Hned po něm se ukáže česká dvojička Sergei Barracuda s Pastorem, která si říká AK. Z našich interpretů se příznivci ještě můžou těšit na Ektora a Yzomandias. Další program už obstarají hvězdy našich sousedů.

Krátce po osmé hodině naběhne na stage Pil C, jeden z nejžádanějších umělců na scéně. Následovat bude slavný Majk Spirit, jemuž bude krýt záda DJ Grimaso. Dále se ukáže i Separ a legendární skupina Kontrafakt, tedy Rytmus, Ego a DJ Anys.

Absolutním hřebem celého dne bude vystoupení muže, který do Prahy dorazí až z dalekých Spojených států. Pořadatelům se podařilo „zlákat“ A$AP Twelvyyho, jehož songy mají na serveru Youtube miliony zhlédnutí. Páteční festival uzavře místní rodák DJ Wich. Zmínit musíme i hypamana, kterým bude jako tradičně Osťo.

Vstupenky na Hip Hop Žije stále zakoupíte prostřednictvím předprodejní sítě Ticketstream. Ale příliš neváhejte, kapacita holešovického areálu je omezená.

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebookový profil skupiny Kontrafakt

Mohlo by vás také zajímat