mefisto_muzikal_bartak_hl
14.7.2018
Kategorie: Divadlo

Tomu říkáme úspěch! Daniel Barták získal cenu na korejském festivalu

Muzikálový herec a zpěvák Daniel Barták zaválel daleko za našimi hranicemi. Na prestižním muzikálovém festivalu DIMF v korejském Daegu porazil svou celosvětovou konkurenci a za svůj výkon v muzikálu Mefisto získal cenu Best leading actor neboli Nejlepší herecký výkon v kategorii mužů.

Na korejském festivalu se letos předvedly desítky eminentních muzikálů ze všech koutů světa. V této mezinárodní konkurenci je takový úspěch významný a je malým zázrakem, že role Andreucia v podání Daniela Bartáka předčila v hlavní kategorii i tak zvučné světoznámé tituly jako například Flashdance z Londýna nebo I love Piaf z Francie.

Pro Daniela Bartáka je to velká čest a při vyhlašování ceny neskrýval dojetí. „Když se začal psát muzikál Mefisto, v životě bych nečekal, že o několik let později tuto cenu získám. Může za to vlastně Zdeněk Zelenka. A upřímně je mi líto, že nemohl do Koreje letět celý tým, ale to bylo ekonomicky nemožné. Ocenění by si zasloužily i další role. Získání této ceny je pro mě příjemná záležitost, ale zároveň mě mrzí, že ji nezískal celý muzikál jako takový,“ nechal se slyšet Barták, který v muzikálu nejen účinkuje, ale je zároveň autorem mefistovské hudby.

Daniel Barták v muzikálu Mefisto

Daniel Barták v muzikálu Mefisto

Po večeru byla formální párty před divadlem, ale jelikož byli všichni naprosto vyčerpaní, po poděkování a focení odjeli na hotel odpočívat. „Žádná chlastačka nebyla,“ sdělil s úsměvem Daniel. Pořádná oslava tak nastala až po návratu domů, kdy odpadlo všechno napětí. Navíc díky tomuto famóznímu úspěchu nabyl sedmatřicetiletý umělec vlivných kontaktů a je tedy pravděpodobné, že by muzikál mohl mít premiéry i mimo naši zemi a Koreu.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Divadlo Hybernia a archiv D. Bartáka

Přečtěte si také