peroutka_cernymost_hl
28.6.2018
Kategorie: Celebrity

Milan Peroutka prozradil tajemství svého úspěchu

Úspěch má prý Milan Peroutka nejen díky svému talentu, ale také proto, že u sebe vždy nosí talismany pro štěstí. U režisérů si je dokonce umí prosadit jako rekvizitu. Oblíbený řetízek s názvem své kapely ho zdobil i v Centru Černý Most, kde si vyzkoušel pracovní pohovor. 

Všestranně nadaný Milan Peroutka tvrdí, že se svým oblíbeným talismanem prošel všechny „výtahy“ oblíbeného nováckého pořadu, který jej dostal do povědomí široké veřejnosti. „Pokaždé, když začíná něco nového, nebo dělám něco poprvé, bývám hodně nervózní. Třeba při natáčení prvního dílu Tvoje tvář má známý hlas. Myslel jsem, že vůbec nedokážu začít zpívat. Ještě, že jsem měl v kapse svůj řetízek, díky kterému nakonec všechno dobře dopadlo, ostatně jako vždy, když ho mám při sobě,“ nechal se slyšet sympaťák.

Medailon s názvem své kapely Perutě si nezapomněl vzít ani do Centra Černý Most, kam přijel podpořit účastníky projektu „Jdi za svým snem“. Ten pomáhá mladým znevýhodněným lidem najít uplatnění na trhu práce. „Přesto, že název zní ‚americky‘, tento projekt nehledá zpěváka ani miss, ale naopak podporuje normální běžná povolání. Nejenom, že uchazeče připraví na pohovor, ale zároveň mu nabízí reálnou možnost zaměstnání v konkrétních obchodech. Není to tedy jenom budoucí vize toho, že něčeho dosáhne, ale rovnou mu přináší řešení,“ vyjádřil se k projektu Milan, který neváhal a vyzkoušel si jeden z pracovních pohovorů, jež v rámci projektu probíhaly po celé odpoledne.

Zkusil si i práci za barem

A jak mladý umělec svůj pracovní pohovor s jedním z nájemců Centra Černý Most hodnotí? „Já myslím, že komunikace je má silnější stránka. U zaměstnavatele, se kterým jsem mluvil, mám prý otevřené dveře. Trošku mi zatrnulo, když řekli, že se na brigádě platí stovka na hodinu, ale ono to člověka alespoň naučí vážit si peněz.“

Milan při pracovním pohovoru

Milan při pracovním pohovoru

I když Milan většinou prochází konkurzy, klasický pracovní pohovor nezažil poprvé. Jeden z prvních, na který si vzpomíná, absolvoval u provozovatele německého baru. Přesto, že neovládal německý jazyk, zaměstnání získal. „Začátky byly krušné, často jsem si pamatoval objednávky od hostů jenom podle toho, jak zněly. Barmani mi pak říkali, že takové drinky vůbec neexistují, ať se jdu zákazníků zeptat ještě jednou. Účastníci projektu ‚Jdi za svým snem‘ mají velkou výhodu v tom, že se během měsíčního kurzu pod vedením mentorů dostatečně připraví a při ucházení se o práci je hned tak něco nezaskočí.“

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Centrum Černý Most

Mohlo by vás také zajímat