Muzikáloví herci odletěli do Koreje. Představí tam Mefista
21.6.2018
Kategorie: Divadlo

Muzikáloví herci odletěli do Koreje. Představí tam Mefista

Věděli jste, že je o naše muzikálové inscenace zájem i v zahraničí? Pokud ne, tak možná budete překvapeni, že na prestižním muzikálovém festivalu DIMF v korejském Daegu přivítají Mefista. Akce se zúčastňují významné produkce z celého světa. Nyní tam bude ohromovat i náš příběh o lásce s nádechem mystiky, a to hned v pěti reprízách. 

Muzikál Divadla Hybernia má přesně to, co mají v Koreji rádi, a to atraktivní děj, nadčasovou myšlenku, ale hlavně milostný příběh, ve kterém je humor, napětí, mystika a výrazné melodie. Korejští manažeři odlétají každým rokem před přehlídkou do různých zemí a hodnotí předem vytipovaná díla. Mefisto zaujal, a tak se část hereckého týmu s některými tvůrci vydala na organizátorsky složitější pracovní cestu, která ovšem může přinést velmi kvalitní spolupráci. Bude-li zakoupena licence muzikálu, bude to velký úspěch pro Hybernii a samotnou hru.

Scénárista a režisér Zdeněk Zelenka, který dílo dotáhl od prázdného papíru až k premiéře, se ale účastnit této události nemůže, jelikož zrovna točí filmovou pohádku Kouzelník Žito, přesto je však na vzniklou situaci pyšný. „Muzikál Mefisto bude na přání korejské strany tenhle nejznámější a nejrozsáhlejší mezinárodní festival dokonce zahajovat, což je nejen pro mě, pro celý soubor, ale i pro Divadlo Hybernia opravdová čest a radost! Když člověka něco baví, tak to jde lehčeji. Jsem samozřejmě napnut, jestli to bude bavit i korejské publikum. Přeji úspěch hlavně souboru, který letí přes půl planety, aby v těžké mezinárodní konkurenci sehrál, co jsme s kolegy v Praze vymysleli!“

Selfíčko herců před odletem směr Korea

Selfíčko herců před odletem směr Korea

Herci úspěšného muzikálu Dita Hořínková, Tereza Bílková, Martin Pošta, Tomáš Trapl, Ladislav Korbel a další společně s autorem hudby Danielem Bartákem, techniky a produkcí nasedli do letadla směr Daegu. Barták ovšem nepředstaví jen, jak umí pracovat s notami, ale ukáže se Korejcům i v jedné z rolí. Tamější publikum se bude snažit ohromit i Jiří Zonyga v hlavní dvojroli, který má pro domluvu s místními jasný plán. „Domluvím se s nimi rukama nohama, a když se na mě budou usmívat, budu se na ně usmívat i já,“ řekl vtipálek.

Obchodní trh je pro muzikály otevřen po celém světě, Jižní Korea je však pro Českou republiku zajímavým partnerem. „S korejskými manažery jsme společně s mým otcem spolupracovali již v minulosti a máme vytvořené dobré vztahy. Budu velmi rád, když se spolupráce s Mefistem vydaří. Budu to brát jako satisfakci za velké úsilí, které jsme do toho všichni dali,“potvrdil Barták. Přece jen Korejci jsou obchodníci a potenciální business silně vnímají. Mefisto má tedy velkou šanci na úspěch a může být dalším českým představením, které bude uznávané i za hranicemi naší země.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Muzikál Mefisto

Přečtěte si také

Štítky:,