votvirak2008_dymytry_hl01
1.6.2018
Kategorie: Hudba

Víkendová pařba se blíží. Co vše nabízí letošní Votvírák?

Dvanáctý ročník největšího multižánrového festivalu u nás je za dveřmi. Už 15. června vypukne na bývalém vojenském letišti v Milovicích populární Votvírák. Na velkolepou akci dorazí stejně jako v minulých letech velká jména naší scény, včetně slovenských interpretů. Na co všechno se mohou desítky tisíc návštěvníků těšit?

Fanoušci populární hudby netrpělivě odpočítávají poslední dny. Nezadržitelně se totiž blíží další festivalová sezona, kterou již tradičně odstartuje slavný Votvírák. Organizátoři jedné z největších akcí u nás opět očekávají nemalý počet návštěvníků.

Ti si budou moci užívat kromě samotných koncertů také zábavu ve stanovém městečku a herních zónách, kde najdou širokou plejádu adrenalinových aktivit. Na milovickém letišti, kde se očekávaná akce uskuteční, nebudou chybět ani non stopové zóny, které ocení především milovníci alkoholických drinků. Na své si přijdou také „jedlíci“, Votvírák mimo jiné nabízí i širokou nabídku gastronomie.

Nejvíce však pořadatelé samozřejmě dbali na hudební program, na jehož podobě se výrazně podílel zkušený promotér a projektový manažer David Šindelář. „Cílem festivalové dramaturgie nebylo a není experimentovat, od toho jsou podle nás jiné domácí hudební festivaly. My nabídneme nejznámější a nejdůležitější jména české a slovenské hudební scény, která mají co říci a dokáží oslovit široké publikum,” řekl nový člen festivalového týmu.

Na co že se tedy mohou fanoušci těšit? O program se postarají hudebníci na třech postavených podiích podle hudebních žánrů. Radovat se mohou tedy hlavně příznivci popu, rocku a hip hopu. V areálu se objeví také taneční zóna.

Central Stage

Hlavní pódium zaměřené na umělce popové scény ožije už v pátek, kdy svou tvorbu představí třeba ústecká kapela UDG, jež zahraje také hity z loňského alba Emotikon. V celé své kráse se fanouškům poté ukáže úspěšná Ewa Farna. Největším hřebem večera bude vystoupení nové koncertní formace Chinaski. Central Stage nabídne velkou show také v sobotu. O zábavu se postará Walda Gang, Divokej Bill či všemi generacemi milovaný Jaroslav Uhlíř.

Rock Stage

Kdo jezdí do Milovic kvůli tvrdší muzice, má se opravdu na co těšit. Právě rocková stage totiž podle nás nabízí nejpestřejší a nejzajímavější program. Se svým hitem hitem „Když nemůžeš, tak přidej víc,“ který obletěl všechna česká rádia, se fanouškům představí vzkvétající kapela Mirai, kvalitním vínem omámena poté zahraje skupina Wohnout. Přesně o půl noci ovládnou pódium zamaskovaní Dymytry, kteří v březnu vyprodali Malou sportovní halu v Praze. V sobotu zase ukáží své umění Xindl X, Arakain a Škwor. Zapomenout nelze ani na slovenské Horkýže Slíže.

Hip hop Stage

O zábavu se postarají i zástupci hip hopu. Kromě některých talentů a budoucích nadějí československé scény vystoupí před několikatisícovým davem label TYNIKDY, včetně Resta a Paulieho Garanda s Kennym Roughem. Večerní „bordel“ udělá Řezníkova Sodoma Gomora a pražský všeuměl Smack. V sobotu zase zarepují legendy Chaozz, PSH či Slovák Vec a trnavský rodák Strapo.

Zaujal vás nadupaný line-up? V tom případě neváhejte a zakupte si prostřednictvím festivalového webu nebo předprodejní sítě společnosti Ticketstream vstupenky v podobě klubových karet. Uvidíme se na Votvíráku.

POZOR! Momentálně soutěžíme o 4 volné vstupenky na našem Instagramu,

Text: Jan Rochovanský
Foto zdroj: Instagram kapely Dymytry

Mohlo by vás také zajímat