Alphaville_hl
16.4.2018
Kategorie: Hudba

Legendární Alphaville míří do Čech. Frontman Gold se nemůže dočkat Gotta

Kdo by neznal hvězdy sladkých „osmdesátek“ Alphaville? Hity jako Big in Japan či Forever Young bořily v té době hitparády na všech světadílech planety. Roztomilému frontmanovi Marianu Goldovi ležely v té době fanynky u nohou a kapela vyprodávala všechny své koncerty.

Ani po čtyřiceti letech Alphaville neskončil. Německou káru této světově známé kapely pořád táhne stejný frontman Marian Gold, po kterém lidé neustále chtějí slyšet megahit Forever Young. „Koncertovat nás stále baví, děláme to už strašně dlouho, ale máme to pořád rádi. Dokud to půjde, končit rozhodně nechceme,“ uvedl Gold, který před třemi lety oslavil šedesátku. A ani v tomto věku se nezastaví. V nejbližší době ho čekají koncerty v Rumunsku, Polsku a tři má naplánované dokonce v americkém Hollywoodu.

S Českem jsou propojeni

O Alphaville je prostě stále zájem a letos v říjnu tato sestava přijede i k nám. V plánu má koncert v legendární Lucerně a ve středočeské Příbrami. Právě s Českou republikou Alphaville úzce spojuje hit Forever Young, který pod názvem Být stále mlád přezpíval Karel Gott a stal se dokonce jedním z největších mistrových hitů.

S „Goťákem“ si dokonce pánové tuto pecku před devíti lety v Praze společně zazpívali. Povede se to i tentokrát? „Karla mám moc rád. Na mé koncerty v Příbrami i v Praze jsem ho pozval a producenti VDN Promo těchto koncertů ho oficiálně požádali. Věřím, že alespoň na chvilku dorazí a že to spolu ještě jednou roztočíme,“ uzavřel Gold. No, tak uvidíme 4 a 5. října na samotných koncertech, zda se dají zase dohromady.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: archiv

Štítky: