MP-hl foto-2
13.4.2018
Kategorie: Divadlo

Další příležitost pro Milana Peroutku: zahraje si v muzikálu Vlasy

Zpěváka a herce Milana Peroutku čeká v pořadí již třetí velká muzikálová příležitost. Po Krysaři a Iagovi se objeví v ikonickém muzikálu Vlasy. Ten spolu s kolegy nastuduje v Divadle Kalich pod režijním vedením Šimona Cabana.

Ačkoli si Milan Peroutka v připravovaném muzikálu Vlasy (Hair) zahraje jednu z hlavních rolí, původně nechtěl jít ani na konkurz. „Přiznám se, chtěl jsem ho původně z časových důvodů vynechat. Popřál jsem kolegům hodně štěstí a přišla mi zpráva: Co blbneš, vždyť je to až pozejtří?!“ prozradil.

Na casting nechtěl jít, protože si po delší době vyčlenil čas na školní povinnosti. Nakonec mu to ale přeci jen nedalo. „Při vyčkávání na svůj první pěvecký výstup jsem si v neposlední řadě uvědomil, kolik talentů tu je. Není pravda, že jich je málo. O to víc si role vážím a děkuju,” nechal se slyšet mladý umělec s tím, že tento muzikál vnímá jako legendu.

Milan Peroutka na tiskové konferenci k muzikálu Vlasy

Milan Peroutka na tiskové konferenci k muzikálu Vlasy

O tom, že mu to v muzikálech jde více než dobře, přesvědčil diváky už dvakrát. Krysař, který je též z produkce Divadla Kalich, a Iago se zkoušely v jednu dobu a třebaže Milan z dřívějška neměl žádnou zkušenost s muzikálovým žánrem, uspěl v nich na jedničku.

Ve Vlasech se bude v roli Clauda alternovat s Richardem Pekárkem. Milanovo dalšími kolegy pak budou například Přemysl Pálek, Petra Vraspírová, Michaela Tomešová, Jan Tenkrát či Marie Křížová. Premiéru muzikálu Divadlo Kalich naplánovalo na 18. ledna 2019. Ale už 8. a 9. září 2018 se budete moci přijít podívat na předpremiéry tohoto titulu, který si vezme na paškál ostřílený režisér Šimon Caban.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Richard Kocourek

Mohlo by vás také zajímat