galeria_aukce_hl
12.4.2018
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Jarní aukce v Arthouse Hejtmánek nabídne nejen znovuobjevený obraz Františka Muziky

Už osmou aukci připravuje na poslední květnový den Galerie Arthouse Hejtmánek v pražské Bubenči. Vzácnou sběratelskou raritou zde bude obraz Švadlena předního českého malíře meziválečné avantgardy Františka Muziky.  K vidění tady toho ovšem bude mnohem víc. Předaukční výstava je pak pro veřejnost přístupná zcela zdarma.

Největší pozornost aukce, která je naplánovaná na čtvrtek 31. května na 16 hodin, míří právě ke znovuobjevenému obrazu Františka Muziky, přední osobnosti české malby, typografie a scénografie 20. století. Jeho Švadlena neboli obraz poetického naivismu i sváteční a přeludné krásy tvořila součást souboru dvanácti prací, s nimiž se Muzika zúčastnil legendární I. jarní výstavy Devětsilu v roce 1922. Od té doby dílo vystaveno nebylo a existovalo jen jako reprodukce v dobovém katalogu.

Po dlouhé době tak tento skvostný obraz může najít nového majitele. A tím můžete být i vy. Vyvolávací cena tohoto jedinečného díla je 1 800 000 korun. „Nabídka je opět objevná a bohatá. Jarní aukce jsou u nás navíc otevřené co do uměleckých žánrů i cenového rozpětí, takže si tu může každý vybrat něco pro potěchu či do své sbírky,“ říká galerista Tomáš Hejtmánek.

Podle něj sběratelé a investoři stále touží po špičkových dílech známých umělců. „Nadále však objevujeme i zajímavá díla méně známých autorů, která u nás dosahují vynikajících prodejních výsledků. A téměř jako jediná tuzemská galerie soustavně dražíme také starožitnosti a umělecká řemesla, včetně jedinečného nábytku a prací současných českých sklářských designérů,“ dodává Hejtmánek, jehož aukční síň drží několik maxim právě v prodeji starého a užitého umění.

Arthouse Hejtmánek, dům prostoupený krásou a uměním

Galerie Arthouse Hejtmánek se jako jedna z mála aukčních síní v Čechách orientuje nejen na klasickou aukční nabídku umění, ale vždy nabízí i zajímavé a cenné předměty z oblasti uměleckého řemesla a designu. Její prostory, prostoupené duchem umění a úctou ke všemu krásnému, slouží také jako prodejní galerie. Přestože na trhu působí pouhých pět let, její obrat ji na českém trhu vynesl mezi pět nejvýznamnějších aukčních domů u nás a je držitelem řady aukčních rekordů. Celkem se zde už vydražila díla za více než 350 milionů korun. Arthouse Hejtmánek, vedený manželi Tomášem a Marií Hejtmánkovými, funguje také jako soukromá výstavní galerie, která se orientuje na výjimečné a neznámé autory.

Manželé Hejtmánkovi s obrazem Rozejděte se!!! J. Hlinomaze

Manželé Hejtmánkovi s obrazem Rozejděte se!!! J. Hlinomaze

Vedle dalších kvalitních obrazů známých i nově objevených umělců se aukce u Hejtmánků opět zaměří na starožitnosti a design od 15. do 20. století. Předaukční výstava se v domě v ulici Goetheho 2 uskuteční od 14. do 30. května, otevřena bude denně od 10 do 18 hodin. Aukce se pak bude opět konat v malebné galerijní zahradě. Dražit se bude téměř 200 položek, celková vyvolávací cena přesáhne 20 milionů korun.  

Více informací o dílech, která se budou v květnové aukci dražit, se dozvíte na oficiálních stránkách Galerie Arthouse Hejtmánek.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Galerie Arthouse Hejtmánek

Mohlo by vás také zajímat