mefisto_soutez
4.4.2018
Kategorie: Divadlo

Už rok ověnčený cenou Thálie Josef Vojtek stále exceluje v muzikálu Mefisto

To to ale letí! Už je to rok, co hudebník Josef Vojtek proměnil svou nominaci v prestižních divadelních Cenách Thálie. Kritici jej odměnili za jeho výkon v muzikálu Mefisto, ve kterém bravurně ztvárňuje nelehkou dvojroli Mefista / Fausta.

Letošní Thálie nebyly zrovna velkým překvapením, vzhledem k tomu, že oba vítězové jsou čistokrevnými muzikálovými zpěváky, což se rozhodně nedá říci o těch, co se předávaly v loňském roce. Právě loňské udílení cen jistě mají nejen muzikáloví fanoušci dost dobře v paměti. Vždyť, kdo by ještě před několika lety čekal, že se z rockera Josefa Vojtka stane tak úspěšný muzikálový zpěvák.

A nejen zpěvák, ale také herec. Od svých muzikálových začátků se populární Vojtek neuvěřitelně zlepšil a po herecké stránce může směle konkurovat i některým svým zkušenějším kolegům. Pokud se vydáte dvakrát do Divadla Hybernia na muzikál Mefisto a budete mít možnost zhlédnout oba představitele titulní role, budete moci porovnávat.

Josef Vojtek v muzikálu Mefisto

Josef Vojtek v muzikálu Mefisto

Je lepší Jiří Zonyga anebo Josef Vojtek? Podle kritiky je to Vojtek a my hodnocení odborníků můžeme jen potvrdit. Třebaže jsou oba oblíbení pánové ve svých rolích skvělí, tento dlouhovlasý tvrďák je přeci jen „o chlup“ lepší, postavě dává větší šmrnc, a to především tím, že působí uvolněněji a dává do postavy i trochu komičnosti.

Po ověnčení prestižní divadelní cenou příliš možností jej vidět jako Mefista nebylo, měl totiž diář nabitý velkým turné Kabátu. Od nového roku je ale zpět v plné parádě a diváci se na něj můžou opět těšit. Jen, co se vrátil, seznámil se s novými kolegy. Za Jana Kříže totiž zastupuje autor mefistovské hudby Daniel Barták, který obecenstvo ohromí svým zpěvem i hereckým talentem, něžné Markétky pak doplnila Tereza Bílková, která sice po herecké stránce není až tak „uvěřitelná“, ale krásně jí to zpívá.

Daniel Barták

Daniel Barták

Že se chcete na Mefista vydat? Než budou divadelní prázdniny, nabízí se hned několik termínů. Nejbližší reprízy jsou naplánované na polovinu dubna.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: muzikál Mefisto

Přečtěte si také