Schwab a Zonyga za příšeru. Čeká je hlavní role v muzikálu Shrek
30.1.2018
Kategorie: Divadlo

Schwab a Zonyga budou za příšeru. Čeká je hlavní role v muzikálu Shrek

Pohádkový příběh o Shrekovi, jeho Fioně, o Dračici, Oslíkovi či lordu Fargaadovi zná z filmu a televize téměř každý, ale v muzikálové podobě se u nás představí poprvé. Tvůrci muzikálu, včetně režiséra Romana Štolpy slibují samá nej! Asi největším překvapením budou masky, zvlášť pak ta jedna, která přijde zhruba na půl milionu korun. V titulní roli budou Radim Schwab a Jiří Zonyga.

Schwab a Zonyga na sebe nenavléknou jen známou zelenou masku. „Když jsem přišel na zkoušku, navlékl na sebe ten pytel, co budu mít na sobě a koukl jsem se do zrcadla, nevěřil jsem svým očím. Vypadal jsem, jak kdybych přibral 150 kilo. Ale zase to bude hezké, veselé a pořádně si to užiju,” smál se Schwab, jenž kvůli roli musel podstoupit také nepříjemné odlévání masky, podobně jako ve Fantomovi opery. I tam v jedné částí ztvárňuje příšeru, či spíše děsuplnou podobu hlavního představitele.

Radim Schwab na zkoušce kostýmu

Radim Schwab na zkoušce kostýmu

Přesto nejen je, ale všechny účinkující předčí Hanka Křížková. Ta totiž dostane nejdražší masku – loutku v historii českých muzikálů. „Budu mít 4 metry na výšku a 6 metrů na šířku. Zkrátka nebudu žádný drobeček,” svěřila se zpěvačka, která předtím filmovou podobu Shrecka neviděla. V rozhodování, zda do projektu nastoupí, spočívalo něco zcela jiného. „Muzika je tak úžasná, že jsem se moc dlouho nerozmýšlela. Na mé roli, tedy Dračici, je roztomilé, že díky lásce se promění ze zlé bytosti v zamilovanou, milou a přející,” podotkla. Zajímavostí je bezesporu i to, že na maskách pracuje David Šestákkterý se „vyřádil“ už v televizní show Tvoje tvář má známý hlas

Tour po zimních stadionech

Show s až 60 účinkujícími se bude odehrávat v monumentálních kulisách, jako je obrovská bažina, velkolepý zámek či dračí doupě. Za diváky se poprvé vydá v sobotu 21. dubna do pražské Tip Sport Areny. Pak se představí ve velkých halách od Plzně, přes Liberec, Brno, Hradec Králové až po Zlín a Ostravu. „Přestože tahle velká show plná skvělých masek, úžasné scény za miliony korun a hodně zajímavých efektů bude převážně na zimních stadionech, nepůjde o muzikál na ledě,” upozornila producentka Ema Krahulíková.

Na jevištích velkých českých měst se v rámci Shreka objeví i celá řada dalších zvučných, nejen muzikálových, jmen jako Ivana JirešováViktor DykRadka Pavlovčinová, Anna Kadeřávková či Marek Holý.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: SHREK/Musical Production

Přečtěte si také