waf waf
5.12.2017
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Vaflománie: tyhle dobroty z Waf-Waf vás dostanou!

Poslední dobou jsou vafle gastronomickou módou! A není divu, tuto původem belgickou dobrotu si zamiluje snad i ten, co normálně sladkému příliš neholduje. Pokud zajdete do podniku Waf-Waf, určitě to nebude vaše poslední návštěva. Tyhle vafle si totiž zamilujete na první dobrou, na to dáme krk. Sami jsme je totiž pro vás otestovali.

Pokud se vydáte směr Letenské náměstí, kde provozovna Waf-Waf sídlí, ihned vás přivítá usměvavá obsluha v podobě pár milých děvčat v nepřehlédnutelných pastelově růžových tričkách. Jsou stejně sladěné se samotným podnikem, kde všechno hezky ladí a vy cítíte příjemnou atmosféru v moderním prostředí. Co vás pak překvapí, bude nejspíš to, že tady není až tolik míst k sezení. Ale říká se, kdo si počká, ten se dočká, a v případě Waf-Waf se to rozhodně vyplatí.

Kdybyste náhodou měli čekat delší dobu, je možnost si odnést svou vafli s sebou. I když by to byla škoda. Ochudili byste se tak o šálek dobré kávy, kterou vám zde obsluha netradičně nachystá do roztomilého modrého plecháčku. To se jen tak nevidí a nutno podotknout, že se z něj vaše potřebná dávka kofeinu bude pít moc dobře.

Pastelově modrý plecháček Waf-Waf

Pastelově modrý plecháček Waf-Waf

Právě originalita je jednou z věcí, která vás v letenském podniku zaujme. Specifické je i samo objednání. Hned při vstupu totiž máte nachystané barevné papírky, na kterých si jednoduše sestavíte svoji vysněnou vafli. A že je z čeho vybírat! Pokud zvolíte sladkou variantu, nabízí se nespočet surovin a nutno přiznat, že je těžké mnohým odolat.


Vybírat můžete z daného menu, ale mnohem lákavější a zároveň hravější je pak navrhnout si vafli vlastní. Máte na výběr hned z několika polev a náplní, ať už je to pravá nutella, arašídové máslo, marmeláda, karamelový toping či třeba mascarpone. Co se týče sladkých přísad, tady jimi rozhodně nešetří, ba právě naopak, takže můžete směle popustit uzdu fantazie. Zkuste si představit vaše nejoblíbenější čokoládové bonbony či tyčinky. Raffaello, Kinder Bueno, Ferrero, Bounty a dokonce i Kočičí jazýčky, tím vším můžete ozdobit svou vafli, abyste se pak mohli cítit jako v pravém gastronomickém ráji.


Ale není to jen čokoláda, návštěvníci mají z čeho vybírat i co se týče zdravého ovoce. Vynikající borůvky, čerstvé kiwi, lákavé maliny či banánová klasika? Vyberte si! K dokonalosti už jen stačí, když si svou vafli necháte posypat oříšky, kokosem nebo potřít Lotus krémem.


Říkáte si, že to je pěkná kalorická bomba? To nejspíš ano, ale jednou za čas to přeci vůbec nevadí. I když v případě Waf-Waf by se mohlo jednat o závislost, vafle jsou opravdu skvělé a obrovské. Takže si sem klidně můžete zajít na oběd nebo večeři. My jsme coby redakce vyrazili právě na večeři a naše tříčlenná testovací četa nejen dokonale zaplnila svá bříška, ale také jsme byli nadmíru spokojeni.

Najde se málo podniků, kde je příjemná atmosféra, milá obsluha a nešizené jídlo. Toto Waf-Waf splňuje na jedničku. Sice si sáhnete trochu hlouběji do kapsy a budete o nějaké peníze lehčí, ale stojí to za to, což můžete i vytušit z fotek, které jsme pro vás pečlivě zdokumentovali. Takže za všechny tři „vaflotestery“ palec nahoru! A pokud nejste zrovna fandové vaflí, můžete si sem zajít na palačinku.

Text & foto: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat