Park Boheminium soutěž
30.11.2017
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Park Boheminium se návštěvníkům poprvé odhalí v plné zimní kráse

Letos poprvé bude malebný park Boheminium otevřen i přes zimu. Přípravy na zimní sezónu jsou ovšem v proudu už od loňského podzimu. Příprava a opravy modelů, přizpůsobení areálu a zimní technika, to vše musí správci parku dovést k dokonalosti, aby si návštěvníci mohli vychutnat zimní prohlídku v plné parádě.

Krásný park Boheminium, který se nachází v západočeských Mariánských Lázních, láká návštěvníky především o jarních a letních měsících. Proč tedy přijít zrovna v zimě, kdy jsou teploty většinou pod bodem mrazu? To nám prozradil mluvčí Tomáš Slifka. „Park je v zimě možná krásnější než v létě. Modely na sněhu více vyniknou a ten, kdo má rád zimu a sníh, bude pohledy na zasněžené památky nadšený. Navíc na vás dýchne atmosféra staročeských Vánoc a Ladovy zimy v areálu plném historických památek.“

O tom, že to tady v zimě vypadá pohádkově, svědčí třeba už jen fotky z minulého roku, o které se zaměstnanci Boheminia podělili s fanoušky na Facebooku. Když se na ně podíváte, uvidíte, že se sem opravdu vyplatí vydat. A nebojte, nezmrznete. „Máme zimní temperovanou zahradu, bohatou nabídku teplých nápojů, a to včetně těch, co se obvykle neprodávají – horká medovina, horká Becherovka, horký cider, Jameson kafe,“ prozrazuje dále Tomáš Slifka.

Zámek a hrad Bečov nad Teplou

Zámek a hrad Bečov nad Teplou

Park se těší z více než šedesáti nádherných památek, aktuálně se návštěvníci nejvíce zastavují u novinky, kterou představuje miniatura hradu Loket. Jedná se o impozantní stavbu, která vyčnívá a je vidět téměř ze všech částí areálu. Poté vedou klasiky, jako je Karlštejn, katedrála sv. Bartoloměje, Bezděz a v neposlední řadě také Bečov.

Boheminium neláká jen na zmenšeniny známých staveb, ale mnohdy také na zajímavý program, který ocení jak dospělí, tak ti nejmenší. „Po celou zimu budou pravidelné akce pro děti se zimní tematikou – divadla, hudební programy, vánoční trhy. Až do konce března je připraveno téměř patnáct akcí. První je na programu již 2. prosince, a to Mikulášská nadílka, kde budeme rozdávat sladkosti a buřty,“ dodává mluvčí.

Zámek Červená Lhota na zamrzlém jezeře

Zámek Červená Lhota na zamrzlém jezeře

Také vás zimní návštěva parku zlákala jako nás? Pak si určitě naplánujte výlet do Mariánských Lázní, určitě to bude stát za to! Kromě 24. 12., 31. 12. a 1. 1. má park Boheminium otevřeno každý den od 10 do 17. hodin. O soboty se tu pak navíc budou grilovat různé speciality – klobásky, německé buřty, masa, šunku. A pokud budete mít s sebou lyže, v parku vám je uschovají zcela zdarma.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: FB stránka parku Boheminium

Mohlo by vás také zajímat