kabat_slavik_2cl
27.11.2017
Kategorie: Hudba

Vzdají se zlatého Slavíka? Kabáti nechápou, proč Ortel přišel o hlasy

Hudební skupina Kabát sebrala odvahu a vyjádřila se k výsledkům ankety Český slavík Mattoni 2017, ve které byly skupině Ortel odečteny hlasy. Tuto skutečnost zveřejnila na svém webu sama agentura Musica Bohemia, která soutěž popularity pořádá. Zlatá kapela nyní žádá o vysvětlení této situace.

Stejně tak jako minulý a předminulý ročník, i letos vzbudily výsledky populární ankety obrovské emoce a ohlasy. Opět se o to postarala především hudební formace Ortel, která se potřetí za sebou umístila na stupni vítězů. Tentokrát se však za ni jejich hudební kolegové postavili, konkrétně skupina Kabát, která vydala písemné prohlášení.

„Během včerejšího dne (neděle 26. 11. 2017) se objevily články, které poukazují na nekorektnost postupu pořádající agentury Musica Bohemica při sčítání hlasů v anketě český slavík za rok 2017. Agentura to sama uvádí na oficiálních stránkách soutěže,“ stojí na Facebookovém účtu teplické kapely.

„Jsme přinejmenším překvapeni, a neměli jsme do včerejšího poledne sebemenší indicii, že by mohl existovat podobný problém. S nepředstíranou radostí jsme v sobotu večer převzali ceny za první místo v kategorii SKUPINA ROKU, a teď se nemůžeme zbavit dojmu, že jsme se stali součástí hry, kterou nechceme hrát,“ stojí také v prohlášení.

„Požádáme dnes o oficiální stanovisko pořádající agenturu, a na základě těchto podkladů se rozhodneme, jaké další kroky podnikneme. Nenastane-li nějaká komplikace, tak se k této velmi nešťastné situaci vyjádříme v úterý před posledním koncertem našeho podzimního turné, který se koná v O2 Areně v Praze,“ vysvětluje Kabát.

Chtějí se vzdát ceny

Z příspěvku kapely Josefa Vojtka lze vyčíst i to, že by v případě zjištění jakéhokoliv podvodu, který je pravděpodobný, byla formace ochotna vzdát se své ceny, za což ji patří obrovský obdiv. Jaké vysvětlení  pořádající agentura podá, je zatím ve hvězdách.

Každopádně chování kapely Kabát je ránou pro téměř všechny, co se osobně zúčastnili slavnostního galavečeru v Hudebním divadle Karlín. Po vyhlášení Ortelu totiž tleskala pouze drtivá menšina přihlížejících, někteří umělci si na jevišti neodpustili ani arogantní a trapné poznámky na účet těch, kteří byli v této anketě „zvoleni“ demokratickým hlasováním.

Přečtěte si také: Český slavík 2017: Trapný moderátor, odebrané hlasy a hattrick kapely Mirai

Text: Jan Rochovanský
Foto zdroj: FB stránka kapely Kabát

Mohlo by vás také zajímat