Nejlepsi pritel_hl
12.11.2017
Kategorie: Film

Hvězdně obsazené pohádkové premiéry: Anděl páně 2 a Nejlepší přítel

Zima se už ukazuje v plné parádě a nejkrásnější vánoční svátky jsou skoro za dveřmi. Už jen měsíc a půl nás dělí od vytoužené vánoční pohody, ke které neodmyslitelně patří cukroví a pohádky. A i letos diváky čekají nové pohádkové příběhy, které tradičně odvysílá Česká televize. Největší lákadlem je bezpochyby Anděl páně 2 a Nejlepší přítel. 

Kdo nebyl v kině na filmové pohádce Anděl páně 2, určitě zajásá. Vydařené dílo Jiřího Stracha, které do „bijáku“ přilákalo neskutečný jeden a čtvrt milionu návštěvníků, obohatí totiž štědrovečerní program. V televizní premiéře tak prožijí anděl Petronel a čert Uriáš svou pozemskou misi. „Petronel se neproměnil nijak zásadně, pořád je to trošku namyšlený, pyšný anděl, který si myslí, že by měl být úplně někde jinde, a že by měl dělat jinou práci, než kterou dělá v nebi,“ popisuje svou postavu Ivan Trojan a Jiří Dvořák jej doplňuje: „Jsou to bytosti nadpřirozené, takže nestárnou, spíš se proměnil Dvořák, na kterém holky v maskérně musí více pracovat.“

Novinka s parametry klasiky

Novou pohádku natočil také Karel Janák. Jmenuje se Nejlepší přítel a v premiéře bude uvedena na První svátek vánoční. Nese poselství o tom, že víra v přátelství a schopnost nezklamat sám sebe jsou silnější než úklady samotného pekla. „Česká pohádka je svébytný žánr, který má dlouhou tradici. Scénář té naší, o jednom z podřadnějších čertů, který je vyslán na svět, aby opravil díru do pekla, napsala Lucie Konášová. Je to úplně originální příběh. Myslím, že se jí ho povedlo napsat tak, že má parametry klasiky, která by se mohla začlenit mezi pohádkové velikány,“ vysvětluje režisér.


V pohádkovém příběhu o přátelství se v hlavních rolích představí sympatická slovenská herečka Kristína Svarinská a Zdeněk Piškula. „Přátelství je něco jako láska, akorát je to pojmenované jinak. V životě je přátelství moc důležitá věc a jsem rád, že naše pohádka to ukazuje. Přítel by měl být určitě upřímný a věrný,“ říká k tématu mladý herec. Herecké osazenstvo mimo jiné doplní Hana Vagnerová a Marek Adamczyk v rolích kuchařky a čerta, František Němec, Jiří Lábus či Jiří Langmajer.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: David Raub / Česká televize

Mohlo by vás také zajímat